fbpx

Ponad osiem tysięcy osób spędziło noc na dworze, aby zwrócić uwagę na problem bezdomności

Ponad osiem tysięcy osób postanowiło spędzić sobotnią noc w parku w Edynburgu, w ramach imprezy mającej na celu podkreślenie problemu bezdomności. Mieszkańcy mieli na własnej skórze odczuć, jak wygląda noc pod gołym niebem, kiedy tempera spada kilka stopni poniżej zera.

 

„Założyłem chyba wszystko co miałem. Miałem sportowe skarpetki, buty do chodzenia po górach, legginsy, kalesony i spodnie. Do tego podkoszulek, t-shirt, sweter, sweter termiczny, wełniany sweter zrobiony przez moją mamę, kurtkę oraz kurtkę narciarską, mimo to i tak było mi zimno.” – relacjonuje jeden z uczestników w wywiadzie dla BBC Radio Scotland.

W ramach inicjatywy „Sleep in the Park” odbył się także koncert, na którym zadrgały miedzy innymi takie gwiazdy jak Liam Gallagher czy Amy MacDonald.

Podczas akcji udało się zebrać ponad 3 miliony funtów, które będą przeznaczone na pomoc bezdomnym.

Organizatorem akcji była szkocka fundacja SocialBite, na co dzień zajmująca się pomocą społeczną, poprzez zapewnianie szkoleń, programów pomocowych oraz pożywienia bezdomnym. Jak opisuje na swojej oficjalnej stronie, organizacja chce zmniejszyć zjawisko bezdomności w ciągu pięciu lat. Gromadzi fundusze, by zapewnić bezdomnym dach nad głową, rehabilitację, perspektywy zawodowe oraz wszelkie środki, dzięki którym będą mogli wrócić do normalnego życia.

Źródło: bbc

Dodaj komentarz