Przez swój wygląd był wyśmiewany. Teraz jest modelem i pomaga chorym dzieciom nabierać odwagi.

1

Jono Lancaster mieszka w Wielkiej Brytanii. Jest wysokim blondynem, który cierpi na dyzostozę żuchwowo-twarzową znaną jako zespół Treachera Collinsa. Jest to bardzo rzadki zespół wad wrodzonych, który powoduje zmiany w wyglądzie twarzy. Jono nie wygląda jak mężczyźni w jego wieku. W szkole bardzo często był wyśmiewany przez inne dzieci. To była najciemniejsza strona jego dzieciństwa i miała ogromny wpływ na jego charakter. Niemniej jednak dorastał pełen optymizmu i starał się nie przejmować swoją chorobą. Teraz stara się pomagać dzieciom i młodzieży z tym samym schorzeniem.

W listopadzie 2014 roku otrzymał list od mamy małego chłopca. 2-letni Zackary również cierpi na to schorzenie co Jono. Co gorsze chłopczyk musi żyć z plastikową rurką, dzięki której może funkcjonować: jego tchawica jest zbyt wąska, aby dwulatek mógł samodzielnie oddychać. Zackary zaczyna rozumieć, że poza ciężką chorobą wygląda zupełnie inaczej niż jego rówieśnicy. Matka chłopca obawia się, że w przyszłości jej syn może mieć problem z wykluczeniem przez kolegów. Chłopiec potrzebuje ciągłego wsparcia i optymizmu, które pomagają mu w życiu codziennym.

2

Dla Zackarego Jono jest bohaterem, ponieważ udało mu się osiągnąć to, o czym chłopiec marzy. Widzi, że mężczyzna jest radosny i jego życie jest szczęśliwe. Jono był w stanie uwolnić się od złych wspomnień z przeszłości. Fundacja „Adelaide Now” zasponsorowała lot Jono do Australii, gdzie mieszka Zackary. Brytyjczyk od razu zgodził się na tę propozycję. Marzenie Zackerego w końcu się spełniło. Przy okazji swojej podróży, Jono spotkał się z innymi chorymi dziećmi, aby przedstawić im swoją historię i Zackerego:

3

„Wszyscy znamy ludzi, którzy potrafią nam powiedzieć, że nie uda nam się czegoś osiągnąć, ponieważ jesteśmy bezwartościowi. Jednak jeśli zaczniemy wierzyć w siebie i będziemy mieć pozytywne nastawienie to możemy osiągnąć wszystko.”

4

Zackary po wizycie mężczyzny nabrał dużo odwagi. Operacja, która ma odbyć się w przyszłym roku sprawi, że jego tchawica będzie mogła samodzielnie funkcjonować. Będzie to bardzo ciężka i niezbędna operacja, podczas której szczęka chłopca zostanie złamana. On sam o tym mówi tak:

5

„Jeśli wierzysz w siebie i masz pozytywne nastawienie to na pewno osiągniesz wszystko to, co chcesz.”

 

6

Ich historia sprawia, że wiele osób, które cierpią na tę chorobę nabrały odwagi, aby zmierzyć się z problemami dnia codziennego. Ich optymizm jest godny podziwu i wart naśladowania.

 

Źródło: popularnie.pl


One thought on “Przez swój wygląd był wyśmiewany. Teraz jest modelem i pomaga chorym dzieciom nabierać odwagi.

  • 28 lutego 2018 at 18:20
    Permalink

    Czlowiek nie zdaje sobie sprawy jakim jest szczesiarzem. Takie historie uswiadamiaja za co mozna dziekowac codziennie.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *