fbpx

Od 60 lat byli najlepszymi przyjaciółmi, niedawno okazało się że są braćmi

Alan Robinson i Walter Macfarlane poznali się w szóstej klasie podstawówki. Od tamtej pory łączy ich niezwykła przyjaźń, która trwa ponad 60 lat.

Obaj chłopcy mieli podobną przeszłość, Walter nigdy nie poznał swojego ojca, a Alan z kolei był adoptowany. Obaj mężczyźni przez wiele lat starali się znaleźć informację na temat swoich rodzin, lecz bezskutecznie.

Umieszczali informacje w mediach społecznościowych oraz innych, popularnych środkach przekazu. Kiedy żadne z działa nie przyniosło spodziewanego efektu, Walter postanowił zwrócić się do agencji zajmującej się badaniami genealogicznymi.

Niespodziewanie, system działający na stronie ancestry.com na szczycie listy zgodności zaczął pokazywać użytkownika o pseudonimie Robi737.

Jak się okazało, jego przyjaciel Alan Robinson, były pilot 737 Aloha Airlines, również skorzystał z tej usługi, próbując odnaleźć swoją rodzinę.

Robinson został adoptowany i wyobrażał sobie, że nigdy nie dowie się, kim była jego biologiczna matka. Brata stracił w wieku 19 lat, więc pomyślał również, że nigdy nie będzie miał żadnych bratanków. Uzyskane wyniki wykazały, że para miała kilka wspólnych cech DNA, w tym identyczne chromosomy X – co świadczy o tym, że maja tą samą matkę.

To był szok! – mówi Walter.

To bardzo przytłaczające doświadczenie, wciąż nie mogę dojść do siebie. Nie wiem, ile czasu zajmie mi oswojenie się z tym. Mimo wszystko to najlepszy prezent bożonarodzeniowy, jaki mogliśmy sobie wyobrazić – dodaje Alan.

Nowo odkryci bracia ogłosili rodzinom swoje zaskakujące odkrycie podczas wigilii. Teraz planują razem podróżować i odpoczywać.

Źródło: nypost.com, dailymail.co.uk

Dodaj komentarz