fbpx

Pracownicy z własnej woli spędzają kwarantannę w brytyjskim parku dzikich zwierząt, w celu opieki nad zwierzętami

Wiele osób na całym świecie żyje teraz w zamknięciu. Podczas gdy większość izoluje się w zaciszu swoich domów, inni podejmują niekonwencjonalne decyzje o izolacji w swoim miejscu pracy. I nie chodzi tu o stronę techniczną, że skoro wielu z nich pracuje teraz w domu, to można powiedzieć, że izolują się w pracy.

Garstka pracowników parku dzikich zwierząt w Wielkiej Brytanii zdecydowała się na izolację w miejskim ogrodzie.

Nieco ponad tydzień temu Paradise Park, rezerwat przyrody w Hayle w Kornwalii w Wielkiej Brytanii, ogłosił, że z powodu wybuchu koronawirusa tymczasowo zamknie się dla publiczności. Zarządcy parku stwierdzili, że teraz ważne jest dla nich, aby zapewnić zwierzętom wysoką jakość opieki, a równocześnie muszą zagwarantować zdrowie i bezpieczeństwo swoich pracowników.

W związku z tą informacją, czterech pracowników – Izzy, Emily, Layla i Sarah-Jan – zgłosiło się na ochotnika, aby wprowadzić się do parku i zamieszkać tam w izolacji. Podczas 12-tygodniowego okresu odosobnienia, będą oni nadal wspierani przez wielu swoich kolegów.

Czterech opiekunów zdecydowało się wprowadzić do domu w zoo ze względów bezpieczeństwa. Izzy wyjaśnia, że jeśli sytuacja się pogorszy i cały personel nie będzie w stanie pracować, przynajmniej ona i jej trzej koledzy będą w stanie zająć się zwierzętami.

Paradise Park jest domem dla około 1200 ptaków oraz wielu różnych ssaków, takich jak czerwone pandy, czerwone wiewiórki, wydry azjatyckie, myszy badylarki, oraz inne egzotyczne zwierzęta. Z ponad tysiącem zwierząt mieszkających w zoo, opieka, karmienie, sprzątanie, leczenie i wykonywanie innych ważnych czynności nie jest łatwym zadaniem, nawet bez pandemii.

Samozwańczy opiekunowie wyjaśnili, że codziennie zajmują się rutynowymi zajęciami w zoo. Począwszy od Wielkanocy, zoo zamierza kontynuować tradycję “Fotokale” – podczas której garstka odwiedzających wybierana jest, pomóc w karmieniu pingwinów.

Kontynuowany jest również harmonogram szkolenia orłów, sępów, jastrzębi i wielu innych gatunków ptaków, które biorą udział w pokazach swobodnego latania w zoo, odbywającego się latem.

Mimo że zoo zamknęło swoje drzwi dla odwiedzających, nadal można oglądać zwierzęta w mediach społecznościowych, które są na bieżąco aktualizowane. Są też kamery transmitujące obraz na żywo, dzięki czemu można zobaczyć cześć dzikiej przyrody bez wychodzenia z domu.

Jak wiele miejsc, zamkniętych z powodu pandemii, Paradise Park stracił również znaczną część swoich dochodów. W odpowiedzi na to, pracownicy zoo rozpoczęli kampanię GoFundMe w nadziei na zdobycie środków na pokrycie kosztów jedzenia i innych niezbędnych wydatków, które wynoszą ponad 1500 dolarów tygodniowo. Darowiznę można wpłacić tutaj.

Źródło: Bored Panda

Dodaj komentarz