fbpx

Japończycy zachwycili nie tylko na boisku, na widok pozostawionej przez nich szatni służby oniemiały

Rosyjskie służby porządkowe miały ostatnio okazję, aby na własne oczy przekonać się, jak kulturalnym i czystym narodem są Japończycy. Piłkarze reprezentacji Japonii, mimo przegranego meczu z Belgią, przez który pożegnali się z mundialem, pozostawili po sobie idealnie wysprzątaną szatnię. Taki widok jest praktycznie niespotykany w świecie futbolu – służby porządkowe po meczach zawsze mają mnóstwo pracy, w szatniach pozostawionych przez zawodników.

Japończycy pożegnali się z mundialem w dramatycznych okolicznościach. W meczu z Belgami nie byli stroną przeważającą, ale świetnie wykorzystali błędy rywali i wyszli na prowadzenie 2:0. Belgowie w drugiej połowie zdołali jednak odrobić straty, a w ostatnich sekundach doliczonego czasu gry, po błędzie w ustawieniu Japończyków, wyszli z kontrą i zdobyli bramkę na wagę awansu do ćwierćfinałów.

Po meczu załamani Japończycy wrócili do szatni. Przebrali się i wysprzątali po sobie całe pomieszczenie. Zostawili tylko kartkę z napisem “dziękuję” po rosyjsku. To nie jest typowa sytuacja w świecie futbolu. Piłkarze raczej zostawiają po sobie bałagan.

O całej sprawie poinformowała na Twitterze Priscilla Janssens, dyrektor generalna FIFA. Według niej Japończycy dali przykład dla innych drużyn.

 

Dodaj komentarz