fbpx

Genialny ośmiolatek idzie na studia

Laurent Simons z Belgii ma tylko 8 lat, a już zdał maturę. W dwa lata zrobił to, co innym zajmuje sześć lat. Po dwumiesięcznych wakacjach chłopiec planuje rozpocząć naukę na uniwersytecie. Według rodziców, jego iloraz inteligencji wynosi 145.

Ośmioletni syn Belga i Holenderki, odebrał dyplom wraz z 18-letnimi kolegami z klasy. Chłopiec ukończył sześcioletnią naukę w szkole średniej w ciągu 1,5 roku.

Na antenie belgijskiego radia RTBF Laurent powiedział, że jego ulubionym przedmiotem jest matematyka, ponieważ “jest ona bardzo pojemna, są statystyki, geometria, algebra”.

Sprawę chłopca opisywały belgijskie media. “Laurent Simons rozpoczął nowy krok w swojej błyskotliwej karierze: uczy się w AMC (Academic Medical Center – Akademickie Centrum Medyczne)” – głosi wstęp do tekstu portalu “AD”.

  • Kiedy Laurent był młodszy, nie był zainteresowany zabawkami ani zabawą z innymi dziećmi – powiedział ojciec chłopca. Laurent chciał zostać chirurgiem albo astronautą, ale teraz myśli o tym, by zająć się informatyką.

Źródło: BBC News

Dodaj komentarz