fbpx

W jaki sposób syn zobaczył szansę na przywrócenie chorego na Alzheimera ojca światu i rodzinie

Kiedy u Tedda Mcdermota zdiagnozowano AD, neurodegenreacja postępowała bardzo szybko. Wcześniej był bardzo ciepłym, towarzyskim mężczyzną, kochającym mężem i ojcem.

Po zachorowaniu nastąpiły szybkie zmiany w jego osobowości i zachowaniu, stał się nieprzyjazny, agresywny lub na odwrót popadał w stany otępienia i nie było z nim kontaktu.Jego syn Mac nie mógł się pogodzić z utratą kontaktu z ojcem. Przed chorobą spędzali ze sobą bardzo dużo czasu, mieli wspólną pasję, która ich łączyła.Obaj kochali muzykę. Ted miał piękny głos, umiał i lubił śpiewać i nawet koncertował z zespołem po pubach i barach Wielkiej Brytanii.To była jego pasja. Kochał to robić ale choroba mu ją odebrała.

I właśnie w tym Mac, jego syn zobaczył szansę na przywrócenie ojca światu i rodzinie.

Zaczął puszczać mu ulubione utwory i zachęcać go do śpiewania. Okazało się, że Tedd podchwytywał nutę i przypominał sobie tekst. Zaczynał śpiewać i odprężał się. Przestawał być agresywny a nawet zaczynał się uśmiechać.

Miało to genialny wpływ na opóźnianie objawów choroby. Zmusiło bowiem umysł do wysiłku a muzyka obudziła w nim dobre skojarzenia co go odpręża i uspokaja.

Mac chce nawet nagrać z ojcem płytę i część środków przeznaczyć na badania nad leczeniem choroby Alzheimera. Chciałby również rozpowszechnić swój pomysł, który być może mógłby pomóc innym osobom w walce lub łagodzeniu uciążliwych objawów tej choroby.

Koniecznie zobaczcie jak ojciec i syn śpiewają podczas jazdy samochodem!!!!

Dodaj komentarz