fbpx

W tym kraju zrezygnowano z tradycyjnych Walentynek. Wprowadzono w zamian święto zwane „White Day”

36 lat temu w Japonii zbuntowano się przeciwko tradycyjnym obchodom Walentynek, popularnym na całym świecie. Od tego czasu, w kraju kwitnącej wiśni i nie tylko, to kobiety obdarowują swoich partnerów prezentami podczas święta zakochanych. Dokładnie miesiąc później mężczyźni odwdzięczają się swoim partnerkom, obdarowując je prezentami podczas „White Day”. W jaki sposób? Oto wyjaśnienie.

Walentynki to doroczne święto zakochanych, obchodzone 14 lutego. Nazwa święta pochodzi od św. Walentego, uważanego w USA, Anglii oraz obecnie w Polsce za patrona miłości. Tego dnia zakochani obdarowują się prezentami. Jednak istnieją kraje, takie jak Japonia, Korea Południowa i Tajwan, które celebrowanie Walentynek traktują mniej tradycyjnie.

Kobiety obdarowują mężczyzn

Japonia, Korea Południowa i Tajwan nie obchodzą tradycyjnych Walentynek. Zamiast tego, w tych krajach obchodzi się tzw. „Biały Dzień” (White Day) dokładnie miesiąc później, czyli 14 marca. W tym dniu mężczyźni obdarowują kobiety prezentami, w podziękowaniu za otrzymane od nich prezenty z 14 lutego. To właśnie w czasie, kiedy wiele innych krajów świętuje tradycyjne Walentynki, w Japonii, Korei Południowej i na Tajwanie to kobiety obdarowują mężczyzn, zwykle słodyczami, takimi jak różnego rodzaju czekolady.

„White Day” został wprowadzony w Japonii po raz pierwszy w 1987 roku przez Ogólnokrajową Spółdzielnię Przemysłu Cukierniczego. Święto to miało być alternatywą dla tradycyjnych Walentynek, podczas których mężczyźni obdarowywali kobiety prezentami. W „Białym Dniu” miało być na odwrót — to kobiety miały obdarowywać mężczyzn, z początku głównie słodkimi piankami do jedzenia. Obecnie, podarunkami są przede wszystkim słodycze i wyroby z czekolady, ale często można spotkać też prezenty takie jak biżuteria, kwiaty czy bielizna.

Dodaj komentarz