fbpx

Eko energia z wodoru. Zasili dom w prąd na 2 dni

Wytwarzanie wodoru z wody w celu zamiany go w energię elektryczną stało się faktem. Australijska firma Bateria Lavo właśnie stworzyła ekologiczny system, który jest bardziej wydajny niż Tesla Powerwall.

Green Energy Storage System to urządzenie do elektrolizy, które może wytwarzać wodór z wody, magazynować go, a następnie zamieniać w energię elektryczną za pomocą ogniwa paliwowego. System stworzony przez firmę Bateria Lavo pozwala na magazynowanie ok. 40 kilowatogodzin energii,a zatem trzykrotność tego co Tesla Powerwall. Taka ilość zasili w prąd dom jednorodzinny na okres dwóch dni.

Firma zapewnia, że rozwiązanie jest bardziej ekonomiczne niż tradycyjny system baterii – elementy urządzenia mogą wytrzymać nawet do 30 lat i są przy tym pozbawione substancji toksycznych, nie generują również trudnych do usunięcia odpadów.

Choć przeciwnicy rozwiązania zwracają uwagę na łatwopalność wodoru, firma twierdzi, że system jest bezpieczny. Nawet jeśli doszłoby do wycieku, wodór rozproszy się natychmiastowo – więc szansa wybuchu pożaru jest minimalna. Niestety system Baterii Lavo może również generować duże straty energii – nawet do 50 proc. Czy pomimo tych minusów urządzenie podbije energetyczny rynek? Czas pokaże. Pierwsi użytkownicy będą najlepszymi opiniotwórcami i reklamą.

Opracowanie: Diana Malicka
Źródło: gadzetomania.pl

 

 

 

 

Dodaj komentarz