fbpx

Dom ze szklarniami na balkonach

1800x902-vbt7uhpqr-a8c
Apartamentowce z miejskimi farmami to jeden z najmodniejszych trendów wielkomiejskiego budownictwa mieszkaniowego – projekty tego typu są bardzo popularne choćby w Nowym Jorku. Jednak Polska nie zostaje w tyle – w tym stylu zaprojektowany jest budynek Evergreen365, który rośnie w Poznaniu na osiedlu Grunwald Północ.

Nie ma tu jednego wspólnego ogrodu – dla wszystkich mieszkańców, przeznaczony jest trawnik na dachu pierwszej kondygnacji – ale za to projektanci wpadli na pomysł aby mieszkania wzbogacić o niewielkie szklarnie.

Umieszczone zostały na balkonach i wyglądają jak małe szklane domki wystające przed fasadę – przypominają nieco przenośne ogrody Mobile suburbia, które kilka lat temu zaprezentował projektant z Columbia University.

Wszystko sprowadza się do tego samego: wprowadzenia odrobiny natury w miejską przestrzeń. Ruralizacja metropolii. Jeśli chodzi o zagospodarowanie szklarni, istnieje pełna dowolność. Jedni mogą w niej hodować zioła i warzywa, a inni kwiaty, tworząc coś na kształt zimowego ogrodu.

 

Czytaj więcej na: miasto2077.pl

Foto: Masterm

Dodaj komentarz