fbpx

Warszawa. Ponad 6 tys. roślin do odebrania za darmo, w ramach akcji “Zielony Weteran”

W najbliższy weekend w stolicy odbędzie się 4. edycja akcji “Zielony Weteran”. W ramach wydarzenia, do bezpłatnej adopcji lub przygarnięcia za niewielkie pieniądze będzie ok. 6 tys. roślin, które przechodzą na emeryturę po czasie spędzonym w przestrzeniach biurowych. Uczestnicy będą także mogli porozmawiać z ekspertami o pielęgnacji roślin czy wspólnie poćwiczyć jogę wśród zieleni.

Tegoroczna, 4. już edycja akcji “Zielony Weteran” odbędzie się w dniach 3-4 września w godz. 11.00-19.00 w siedzibie Florabo oraz zielonej przestrzeni na terenie Instytutu Chemii Przemysłowej przy Rydygiera. Jest to impreza przeznaczona dla wszystkich miłośników roślin. Uczestnicy będą mogli  za darmo lub za bardzo niewielkie pieniądze zaadoptować rośliny, które przechodzą na emeryturę po czasie spędzonym w biurowcach.

— Postanowiliśmy uczcić 4. urodziny projektu Zielony Weteran i oprócz klasycznej akcji adopcyjnej chcemy stworzyć przestrzeń i okazję do spotkania, wymiany doświadczeń dotyczących pielęgnacji roślin, porozmawiać na tematy związane z recyklingiem na panelach dyskusyjnych, wspólnie poćwiczyć jogę wśród zieleni, a także zjeść coś dobrego i posiedzieć na zielonej trawce — powiedziała managerka projektu “Zielony Weteran” Karolina Rudnicka.

Rośliny będą sprzedawane lub przekazywane do adopcji w ciągu całego weekendu. Otwarta zostanie także specjalna stacja porad, gdzie ekspertki Florabo będą odpowiadać na wszystkie pytania dotyczące pielęgnacji roślin. W ciągu dwóch dni wydarzenia będzie dostępna także zielona aranżacja, a profesjonalny fotograf wykona pamiątkowe zdjęcia z ulubionymi roślinami. Dodatkowo będzie można poćwiczyć jogę wśród roślin, a także wziąć udział w panelach dyskusyjnych.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

One thought on “Warszawa. Ponad 6 tys. roślin do odebrania za darmo, w ramach akcji “Zielony Weteran”

Dodaj komentarz