fbpx

9-letnia Isabel Harris wspiera organizację charytatywną, stając się jedną z najmłodszych brytyjskich pisarek

Londyńska uczennica Isabel Harris została jedną z najmłodszych osób, których książkę opublikowano w Wielkiej Brytanii. Dziewczynka wygrała ogólnokrajowy konkurs pod tytułem „Bajka na dobranoc”, organizowany przez czołową księgarnię Book People. Adresatami konkursu były dzieci w wieku od 5 do 11 lat, które miały za zadanie stworzenie książki obrazkowej o zwierzętach. Firma chciała dzięki temu odkryć kolejnego obiecującego brytyjskiego autora.

Opowieść Isabel, „Księżycowy Człowiek”, została wybrana spośród ponad tysiąca historii. W jury znaleźli się przedstawiciele Book People i wydawcy Little Tiger Press, Fearne Cotton, autor i prezenter, Ada Grey, uznana ilustratorka książek dla dzieci, Shamaila, ambasadorka organizacji charytatywnej Action for Children (dosł: „Działanie dla dzieci”) oraz Laura Hamilton, prezenterka wspierająca Action for Children. Prestiżowa ceremonia wręczenia nagród odbyła się w Londynie w listopadzie 2016 roku.

 

„Księżycowy Człowiek” opowiada o dwóch grupach zwierzęcych przyjaciół, którzy na całkiem różne sposoby odbierają stracha na wróble. W ramach nagrody Isabel miała szansę pracować z redaktorami i rysownikami z wydawnictwa Litte Tiger, spotkała się również z Adą Grey, której ilustracje powołały do życia bohaterów „Księżycowego Człowieka”. Książka została wydana przez Little Tiger i będzie sprzedawana wyłączenie przez Book People, a wszelkie zyski ze sprzedaży zostaną przekazane na rzecz Action for Children.

„Jestem bardzo zadowolona i podekscytowana, nie mogę się doczekać, kiedy moja opowieść stanie się prawdziwą książką – powiedziała Isabel Harris. – Uwielbiam czytać i tworzyć własne historie. Cieszę się, że moja książka będzie czytana przez dzieci z całego kraju”.

Publikacja książki to jedynie część nagrody dla Isabel. Dziewczynka otrzymała dwa zestawy książek o wartości 250 funtów każdy; jeden dla niej, drugi dla jej szkoły.

 

 

Źródło: primarytimes.net

Tłumaczenie: Natalia Szpak

Dodaj komentarz