fbpx

Snupi – przygarnięty ze schroniska podróżnik na czterech łapach. Zwiedził 36 krajów na 5 kontynentach

Snupi, to pies, którego Iza i Piotr zaadoptowali ze schroniska w 2010 roku. Cztery lata później, wspólnie wybrali się autostopem w pierwszą, wspólną podróż. Od tego czasu pies był w 36 krajach na pięciu kontynentach. Przebył 45 tysięcy kilometrów drogami lądowymi i przepłynął 3200 mil morskich. Snupi wspina się też zdobywając pięciotysięczniki w Ameryce Południowej oraz czterotysięczniki w Afryce. Dotarł na wulkany i pustynie.

Iza i Piotr inspirują  ludzi zarówno do adopcji psów, jak również w realizacji własnych, podróżniczych marzeń. Udowadniają, że wspólnie ze zwierzakiem można przeżyć fantastyczne wakacje, w kraju i poza nim. Apelują też, by nie porzucać czworonogów. Choć trudno w to uwierzyć, w okresie urlopowym, liczba psów w schroniskach wzrasta nawet o 30%.

Nie wszystkie bezdomne zwierzaki mają tyle szczęścia, co Snupi. Schroniska dla psów są przepełnione.  Akcja “Burek sam nie poprosi o pomoc” pomaga skierować uwagę ludzi na los porzuconych zwierząt. Wydarzenie jest organizowane przez portal Interia.pl oraz Fundację Psi Los, które tworzą zbiórki pieniędzy. W zeszłym roku zebrano ponad 100 tysięcy złotych na karmę, a wiele psów znalazło nowe domy.

 

 

Źródło: kobieta.interia.pl

Opracowanie: Marek Pluciński

Foto:  Izabella i Piotr Miklaszewscy – archiwum prywatne

 

Dodaj komentarz