fbpx

Japoński malarz Osamu Obi tworzy tak realistyczne obrazy, że trudno odróżnić je od rzeczywistości

Obrazy to coś więcej niż kolory i linie. Jako dzieła sztuki mają moc wywoływania silnych emocji lub przywracania wspomnień. Sztuka służy jako sposób unieśmiertelniania aspektów naszego człowieczeństwa – czy to uczucie, osoba, miejsce, wydarzenie, czy jakakolwiek inna rzecz, która może pozostawić wrażenie w naszym ulotnym życiu. Dzieło sztuki może pokazać nam przebłyski tego, co było i co mogło być. Taka jest siła japońskiego malarza Osamu Obi i jego fotorealistycznych obrazów.

Artysta słynie z niesamowitej zdolności do sterowania wybranym przez siebie medium – w tym przypadku olejem – w celu wykonania niezwykle realistycznych obrazów. Jego dzieła odzwierciedlają tak wielką dbałość do szczegółów, że wyglądają niemal jak fotografie. Każdy kosmyk włosów, każdy cień rzucany przez światło, a nawet drobne szczegóły, takie jak szeleszczące prześcieradła, wyglądają jak prawdziwe.

Osamu Obi urodził się w Kanagawa w Japonii. Ukończył Musashino Art University, a obecnie pracuje jako wykładowca na swojej macierzystej uczelni. Malarstwo było jego pasją przez ostatnie 20 lat i to doprowadziło go do stworzenia licznych arcydzieł. On naprawdę jest mistrzem swojego rzemiosła. Zobaczcie sami:

 

 

 

 

 

Źródło: tnp.today

Dodaj komentarz