fbpx

INSTALACJA MIŁOŚCI

 

Informatyk: Tak, proszę pani, w czym mogę pomóc?

Klientka: Otóż po długim zastanowieniu zdecydowałam się na zainstalowanie Miłości. Czy mógłby mnie pan poprowadzić przez cały proces instalowania?

Informatyk: Tak, mogę w tym pani pomóc. Czy możemy zaczynać? Jest pani gotowa?

Klientka: No cóż, nie za bardzo znam się na technice, ale myślę, ze jestem gotowa. Co mam zrobić najpierw?

Informatyk: Pierwszy krok to otwarcie serca. Czy zlokalizowała pani swoje serce?

Klientka: Tak, ale tam jest kilka innych programów, które są uruchomione. Czy można instalować miłość, kiedy one są czynne?

Informatyk: Jakie to są programy?

Klientka: Popatrzmy. Otóż mam Zadawnione Rany, Niską Samoocenę, Urazy i Żale – takie w tej chwili programy są czynne.

Informatyk: To nic takiego. Miłość stopniowo wykasuje Zadawnione Rany z systemu
operacyjnego. Program ten może pozostać w pamięci na twardym dysku, lecz nie będzie więcej zakłócać innych programów. Miłość ostatecznie zastąpi Niską Samoocenę swoim własnym modułem o nazwie Wysoka Samoocena. Jednakże musi pani całkowicie wyłączyć Urazy i Żale. Te programy przeszkadzają Miłości w prawidłowym zainstalowaniu. Czy może je pani wyłączyć?

Klientka: Nie wiem jak je wyłączyć. Czy może mi pan powiedzieć, jak to zrobić?

Informatyk: Z przyjemnością. Proszę z menu Start wybrać Wybaczenie. Proszę robić to tyle razy, ile trzeba będzie, ażeby Urazy i Żale całkowicie zniknęły.

Klientka: OK, zrobione! Miłość zaczęła się instalować. Czy to normalne?

Informatyk: Tak, ale proszę pamiętać, że ma pani tylko podstawową wersję programu. Powinna pani rozpocząć łączenie się z innymi Sercami, ażeby ściągać nowsze, bardziej zaawansowane wersje programu.

Klientka: Ojej! Mam wiadomość o błędzie. Napisane jest tak: “Błąd – program nie może być uruchomiony na elementach zewnętrznych.” Co mam robić?

Informatyk: Proszę się nie martwić. To znaczy, że program Miłość jest ustawiony tak, żeby działać w obrębie Wewnętrznych Serc, ale jeszcze nie działa w pani sercu. Mówiąc mniej technicznie: to znaczy, że powinna pani najpierw pokochać siebie, zanim będzie pani mogła kochać innych.

Klientka: A więc, co mam zrobić?

Informatyk: Proszę otworzyć Akceptowanie Siebie; następnie proszę kliknąć następujące pliki: Wybaczenie Sobie, Poczucie Własnej Wartości, Uznanie Własnych Ograniczeń.

Klientka: OK, zrobione.

Informatyk: Teraz proszę je przekopiować do zbioru “Moje Serce”. System skoryguje sprzeczne pliki i zacznie naprawiać błędne zaprogramowanie. Musi pani także wykasować Nieustanną Samokrytykę ze wszystkich zbiorów i opróżnić z niej Kosz, żeby być pewną, że całkowicie zniknęła i nigdy nie wróci.

Klientka: Mam. Hej! Moje serce napełnia się nowymi plikami. Uśmiech pojawia się na monitorze, a Spokój i Zadowolenie przekopiowują się po całym Moim Sercu. Czy to normalne?

Informatyk: Czasami tak bywa. U innych trwa to nieco dłużej, ale w końcu wszystko dzieje się we właściwym czasie. Tak więc Miłość została zainstalowana i działa.

Jedna jeszcze rzecz, zanim się rozłączymy. Miłość jest Bezpłatna. Proszę nie zapominać dawać ją i jej rozmaite warianty każdemu, kogo pani napotka. Oni z kolei podzielą się nią z innymi i zwrócą jakieś jej ciekawe warianty pani.

Klientka: Obiecuję, że w ten sposób będę postępować. A tak przy okazji, jak się pan nazywa?

Informatyk: Może mnie pani nazywać Boskim Kardiologiem, znanym również jako Wielki Lekarz. Większość ludzi uważa, że wystarczy raz do roku dokonać przeglądu, żeby mieć zdrowe serce, ale producent sugeruje codzienny przegląd, ażeby Miłość mogła być maksymalnie skuteczna. Proszę pamiętać, Miłość jest wszędzie, gdziekolwiek pani się znajduje…

 

One thought on “INSTALACJA MIŁOŚCI

  • 11 września 2018 at 10:34
    Permalink

    Bardzo piękny i życiowy artykuł. Metafora informatyczna jest bliska wszystkim współczesnym i łatwa do zrozumienia. Brawo!

    Reply

Dodaj komentarz