fbpx

Kobieta niosła swojego 13-letniego psa do granicy z Polską przez 17 km

Po ataku Rosji na Ukrainę tysiące ludzi z całymi rodzinami stara się uciec z ogarniętego wojną kraju. Członkami tych rodzin są również domowe zwierzęta, które dzięki zmianie przepisów na polskiej granicy, mogą podróżować bez kompletu badań czy paszportu.

W social mediach UAnimals ukraińskiej organizacji prozwierzęcej, która w tej chwili niesie pomoc zwierzętom w Ukrainie, pojawia się mnóstwo zdjęć przedstawiających przebieg akcji ratunkowych, a także wzruszające historie, które podnoszą na duchu. Jedna z takich historii właśnie obiegła świat.

Oto kobieta niosła swojego 13-letniego psa do granicy z Polską przez 17 km. Owczarek prawdopodobnie nie był w stanie iść o własnych siłach ze względu na swój wiek i kondycję.

Pod postem możemy przeczytać jeszcze więcej wzruszających historii, które są dowodem na to, że Ukraińcy nie zostawiają swoich czworonożnych przyjaciół. W sieci jest mnóstwo zdjęć z przejść granicznych czy dworców, ale także schronów w Ukrainie, na których wraz z właścicielami są zwierzęta, które też są ofiarami tej wojny.

 

Źródło: noizz.pl

Dodaj komentarz