fbpx

7/10 Amerykanów tak widzi swoje matki. Interesujące wyniki ankiety

Siedmiu na dziesięciu Amerykanów twierdzi, że ich mama jest ich najlepszą przyjaciółką i nazywają swoje matki superbohaterkami. W ankiecie przeprowadzonej wśród 2000 dorosłych zapytano, w jaki sposób okazują wdzięczność swoim mamom.

 

Okazało się, że trzech na pięciu respondentów uważa, że każdy dzień powinien być Dniem Matki (60%).

Aż 86% stwierdziło, że kobiety te są najbardziej pracowitymi osobami, jakie znają, a 69% zgadza się, że matki nie są wystarczająco doceniane za wszystko, co robią.

Siedmiu na dziesięciu Amerykanów stwierdziło, że ich mama jest ich najlepszą przyjaciółką, a 63% stwierdziło, że ich mama jest superbohaterką, która potrafi podjąć każde wyzwanie i umiejętnie je rozwiązać.

Przeciętna osoba wydałaby około 300 dolarów na prezent z okazji Dnia Matki, aby okazać mamie swoją wdzięczność, ale dwie na trzy osoby zgadzają się, że nie trzeba koniecznie wydawać majątku, aby okazać mamie miłość.

Badanie przeprowadzone przez OnePoll na zlecenie Angary ( strony zakupowej z biżuterią) wykazało, że osoby, które zawsze rozpieszczają swoje mamy prezentami, co roku priorytetowo traktują zakupy w celu znalezienia idealnego prezentu (84%).

Może to wynikać z faktu, że podobny odsetek osób uwielbia patrzeć na twarz ich mamyóra promienieje po otwarciu prezentu (82%).

Znalezienie odpowiedniego prezentu może być trudne, ale 64% respondentów jest przekonanych, że wie, co sprawiłoby przyjemność ich mamom. Trzy czwarte badanych jednak woli się upewnić, pytając swoje mamy o ich życzenia (76%).

Ludzie najchętniej kupują mamom spersonalizowane prezenty, takie jak ramki na zdjęcia czy koce (37%), prezenty spożywcze, takie jak czekolada czy kompozycje owocowe (36%), lub drobiazgi domowe, takie jak nowy telewizor czy kieliszki do wina (36%).

Aby uniknąć wpadek z prezentami od swoich partnerów i dzieci, 74% mam twierdzi, że nie ma nic przeciwko temu, by z wyprzedzeniem poinformować ich o swoich życzeniach.

Mamy wypowiedziały się także na temat rodzajów prezentów, jakie lubią – większość z nich przyznała, że oczekuje prezentu od partnera i/lub dzieci (82%). Ujawniły również, w jaki sposób ich osobowość może wpływać na to, co chcą dostać.

„Mamy smakoszki” (które uwielbiają jeść, przekąski i próbować nowych potraw) bez wątpienia najbardziej ucieszyłyby się z jadalnych upominków (29%), ale również wycieczka lub karta podarunkowa byłaby miłym prezentem.

Z kolei „sportowe mamy” (które są wysportowane, zabierają dzieci na imprezy sportowe i treningi) nie wstydzą się informować rodziny o swoich życzeniach z wyprzedzeniem (96%). Preferują także prezenty ręcznie wykonane (31%) lub prezenty do domu (29%).

Z kolei „winne mamy” (uwielbiające okazjonalną lampkę wina po długim dniu) również preferują serdeczne prezenty domowej roboty (35%) lub takie, które mogą schrupać (27%).

Jeśli chodzi o prezent dla mamy, który na pewno jej się spodoba, to prezent spersonalizowny  – radzi Ankur Daga, dyrektor generalny Angara.

Taki upominek jest zawsze bardziej przemyślany i daje mamie do zrozumienia, że zawsze kupujesz upominek z myślą o niej; myślisz o tym, czego ona chce i co jest dla niej najlepsze.

Niektóre z najlepszych prezentów na Dzień Matki, jakie wspominają mamy, to posprzątanie domu i przygotowanie obiadu, odręcznie napisany wiersz i „piękny wazon z porcelanowymi różami”.

Z drugiej strony 62% mam przyznało, że w przeszłości udawały, że podoba im się prezent, który otrzymały, np. roślinę, błotniki do samochodu czy ręczniki do naczyń.

Mimo to 88% mam twierdzi, że bez względu na to, co ich dzieci i/lub partnerzy dostaną od nich na Dzień Matki, zawsze bardziej od samego prezentu cenią sobie intencję, która kryje się za prezentem.

Jeśli chodzi o bezpieczne wybory, jedna piąta kobiet zgadza się również, że biżuteria jest zawsze cenioną przez nie opcją (22%).

Biżuteria to prezent ponadczasowy – dodaje Daga. –Mama może ją nosić codziennie, aby przypominała, że jest kochana, a potem przekazać ją komuś, kogo kocha tak samo mocno, gdy nadejdzie czas. Dobra biżuteria trwa wiecznie.

CO LUBIĄ DOSTAWAĆ MAMY NA DZIEŃ MATKI?

  • Prezenty ręcznie wykonane
  • Spersonalizowane prezenty
  • Czekoladki, kompozycje owocowe lub inne jadalne prezenty
  • Karty podarunkowe
  • Kwiaty
  • Biżuterię
  • Elektronikę
  • Upominki do domu
  • Odzież/obuwie
  • Wycieczki/wyjazdy

 

Opracowanie i tłumaczenie: Agata Pałach

Źródło: Good News Network

2 thoughts on “7/10 Amerykanów tak widzi swoje matki. Interesujące wyniki ankiety

Dodaj komentarz