fbpx

Wynaleziono krzesło dla ludzi, którzy uwielbiają siedzieć po turecku przy biurku

 

Naukowcy, wynalazcy i przedsiębiorstwa pracują z zapałem, chcąc ułatwić codzienne życie tak, jak to tylko możliwe. Często napotykamy produkty i przedmioty, o których nawet nam się nie śniło.

Niezwykły mebel, zwany Soul Seat (ang. siedzenie dla duszy), to jeden z nich. Celem amerykańskiej firmy Health by Design, która go opracowała, było sprawić, żeby siadanie po turecku sprawiało większą przyjemność.

Ta pozycja siedząca jest powszechna u milionów ludzi, jednak po pewnym czasie może powodować skurcze oraz ból kolan i łydek z powodu odcięcia wystarczającego dopływu krwi.

Krzesło składa się z górnej części, której wysokość możemy dostosować do naszych potrzeb, oraz dolnej części, na której możemy skrzyżować nogi, a także z odczepianej podstawy

Firma wyjaśnia, że to siedzenie poprawia postawę, jako że “przechyla miednicę do przodu, otwiera biodra, i pozwala na ustawienie kręgosłupa w wygodnej, neutralnej pozycji”.

 

Projektant i założyciel, Pack Matthews, był sfrustrowany, że siedzenie na tradycyjnych krzesłach sprawia mu ból i uniemożliwia zmianę pozycji podczas siedzenia przy komputerze.

Współpracując ze znajomymi – fizjoterapeutą, instruktorami jogi, dobrymi stolarzami oraz inżynierami przemysłowymi – Pack opracował pierwszy produkt Health by Design, który nazwał Soul Seat.

Ta unikalna konstrukcja została zarejestrowana w amerykańskim Urzędzie Patentowym.

Dzięki temu produktowi, marzenie Packa o porzuceniu tradycyjnego krzesła zostało spełnione. Teraz rozpoczyna dzień na macie do jogi, przechodzi do pracy przy komputerze, i rozciąga się przed snem, nie potrzebując w ogóle zwykłego krzesła.

Krzesła zostały celowo stworzone bez podparcia na plecy, jako że mają one “wspierać codzienne, zdrowe zmaganie naszego ciała z grawitacją”.

Firma twierdzi, że klienci donoszą o pozytywnych efektach regularnego stosowania krzeseł Soul Seat, włączając lepszą koncentrację i energię, zwiększoną produktywność, lepszą gibkość, złagodzenie bólu w dolnej części pleców i sztywności mięśni, oraz wzmocnienie mięśni głębokich.

 

Źródło: healthyfoodhouse.com

Tłumaczenie: Aleksandra Kotlęga

 

 

Dodaj komentarz