fbpx

Niecodzienne spotkanie labradora z rekinem

Jade Pursell podczas nurkowania na rafie Ningaloo w Australii spotkała ogromnego rekina wielorybiego. Na wodzie towarzyszył jej labrador, który był zafascynowany gigantyczną rybą. Cała sytuacja została zarejestrowana podwodną kamerą.

28-letnia Jade Pursell nurkowała z przyjacielem na rafie Ningaloo w Australii. W pewnej chwili podpłynął do nich ogromny rekin, który skupił swoją uwagą na labradorze kobiety.

Rekin podpłynął do ​​łodzi, na której znajdował się pies i wynurzył głowę z wody. Wtedy 8-letni labrador Sailor wychylił się za burtę, aby go powąchać i przyjrzeć mu się bliżej.

Labrador “pocałował” rekina

Właścicielka psa zdołała nagrać niezwykłe spotkanie. Uchwyciła uroczy moment, podczas którego Sailor “całuje” rekina.

— Sailor nigdy wcześniej nie spotkał rekina wielorybiego. Zawsze miałam nadzieję, że to zrobi, ale to było o wiele lepsze, niż mogłam sobie wyobrażać. Mówiłam mu, żeby go nie dotykał, ale żadne z nich mnie nie posłuchało. Sailor powąchał i pocałował rekina — powiedziała Jade Pursnell SWNS.”

— To była taka niewinna interakcja, czułam się taka szczęśliwa, że to zobaczyłem. Myślenie, że Sailor jest prawdopodobnie jedynym psem na świecie, który pocałował rekina wielorybiego — dodała.

Kobieta przyznaje, że bardziej martwiła się o bezpieczeństwo rekina wielorybiego niż Sailor. Podkreśliła, że cieszy się, że jej zwierzak nie wskoczył na morskie stworzenie.

Rekin wielorybi jest największym przedstawicielem rekinów i największą znaną rybą. Mimo ogromnych rozmiarów jest łagodny i nie stanowi zagrożenia dla człowieka. Rekiny wielorybie żywią się planktonem.

 

 

Dodaj komentarz