fbpx

Niezwykłe zachowanie 12-letniego chłopca. Wbiegł na boisko i udzielił pierwszej pomocy

Pięć minut przed końcem spotkania zawodnik gości mocno oberwał piłką w klatkę piersiową. Piłkarz upadł na murawę i zaczął się dusić. Sędzia nie przerwał spotkania. Pozostali gracze także niespecjalnie się tym przejmowali. Jedynie Moises Aguilar, który podczas meczu La Palma CF – UP Viso był odpowiedzialny za podawanie piłek, wiedział, co w tej sytuacji należy zrobić, wbiegł na murawę. Nastolatek podszedł do Alejandro Pinedy, po chwili położył się pod nim na brzuchu i dzięki temu zawodnik Viso mógł złapać oddech do czasu interwencji służb medycznych. Zachowanie 12-latka uwieczniono na zdjęciach, które błyskawicznie zrobiły furorę w portalach społecznościowych. Wszyscy jednak zastanawiają się, skąd dziecko wiedziało, jak należy się zachować w takiej sytuacji.

  • Widziałem tę technikę udzielania pierwszej pomocy w filmach z piłki południowoamerykańskiej i futbolu amerykańskiego. Popołudniami często przeszukuję Youtube w poszukiwaniu ciekawych fragmentów z meczów – wytłumaczył Aguilar.

12-latek na co dzień sam trenuje piłkę nożną w La Palma. Teraz jest bohaterem, a w kilku hiszpańskich telewizjach pojawiły się o nim reportaże. Rodzice i najbliżsi są z niego bardzo dumni.

 

 

 

 

Czytaj więcej na: sportowe fakty. wp.pl

Dodaj komentarz