fbpx

Najpiękniejsza plaża świata. Słońce świeci na niej 319 dni w roku

Najpiękniejsza plaża na świecie znajduje się w archipelagu Turks i Caicos (terytorium zależne Wielkiej Brytanii w Ameryce Środkowej) – tak wynika z raportu przygotowanego przez FlightNetwork.

Plaża wyróżnia się niezwykle barwną rafą koralową, która znajduje się 1,6 km od brzegu. Ponadto znajdujący się na plaży piasek jest wolny od uciążliwych skał, wodorostów i zanieczyszczeń.

Nie rozczarują się również ci, którzy uwielbiają piękną pogodę. Słońce ogrzewa wyspę przez 319 dni w roku. Średnia roczna temperatura to zaś 29 stopni Celsjusza.

Co ważne na Turks i Caicos bez problemu możemy dolecieć z europejskich portów lotniczych, takich jak Amsterdam, Londyn i Paryż. Najszybciej do plaży dojedziemy z portu lotniczego Providenciales, na miejscu czekają wypożyczalnie samochodów, transport publiczny, a także taksówki.

 

najpiękniejsza plaża
Turks i Caicos

 

najpiękniejsza plaża
Turks i Caicos

 

Czytaj więcej na: tvn24bis.pl

POLECAMY: Jeśli zainteresował Cię ten tekst, być może znajdziesz więcej ciekawych treści na  blogu Nigdy za późno.

Możesz też śledzić fanpage Nigdy za późno na Facebooku, gdzie AUTORKA BLOGA, podróżniczka, na bieżąco wrzuca krótsze relacje, zdjęcia i filmiki z miejsc, w których aktualnie się znajduje.

 

2 thoughts on “Najpiękniejsza plaża świata. Słońce świeci na niej 319 dni w roku

 • 3 stycznia 2018 at 09:23
  Permalink

  Mógłbym tam żyć i wynajmować jakieś łodzie albo sprzedawać słomiane kapelusze… Myślę, że żyjąc tam pieniądz potrzebny by był tylko do zaspokojania podstawowych potrzeb.

  Reply
 • 3 kwietnia 2021 at 15:49
  Permalink

  Zgadzamy się. Też tak chcielibyśmy:)

  Reply

Dodaj komentarz