fbpx

Kuchenną przyprawą pokonała raka, gdy konwencjonalna medycyna nie dawała jej szans na przeżycie

Mieszkanka Londynu, która od lat walczyła bezskutecznie z rakiem krwi za pomocą konwencjonalnych metod, w końcu pokonała tę chorobę kurkuminą, udowadniając, że ten składnik popularnej przyprawy jest skuteczniejszy w leczeniu niektórych rodzajów raka, niż środki farmaceutyczne i konwencjonalne terapie.

Dieneke Ferguson, 67 letnia emerytka, prowadzi teraz normalne życie po rezygnacji z wyczerpujących, kosztownych terapii, które nie wyleczyły jej z raka krwi, a nawet pogorszyły stan zdrowia.

Pomimo tego że kurkuma jest od dawna uważana za skuteczne lekarstwo na raka w tradycyjnych społecznościach, lekarze głównego nurtu twierdzą obecnie, że przypadek pani Ferguson jest pierwszym zarejestrowanym, w którym pacjent wyzdrowiał za pomocą kurkuminy po zaprzestaniu podstawowych terapii medycznych

Gdy jej szpiczak rozprzestrzeniał się szybko po trzech rundach chemioterapii i czterech przeszczepach komórek macierzystych, 67-latka zaczęła przyjmować 8 gramów kurkuminy dziennie.

Ferguson natknęła się na informacje o tym remedium w Internecie jeszcze w 2011 roku i w ostateczności postanowiła spróbować.

Obecnie kobieta, która została po raz pierwszy zdiagnozowana w 2007 roku, nadal przyjmuje kurkuminę bez dalszego leczenia, a jej liczba komórek rakowych jest znikoma.

Jej lekarze z Barts Health NHS TRUST w Londynie napisali w British Medical Journal Case Reports: “Według naszej najlepszej wiedzy, jest to pierwszy przypadek, w którym kurkumina wykazała obiektywną odpowiedź w postępującej chorobie przy braku konwencjonalnego leczenia”

Profesor Jamie Cavenagh, jeden z autorów artykułu, podkreślił: “Wielu moich pacjentów przyjmuje kurkuminę na różnych etapach leczenia. Nie mam nic przeciwko temu.”

Czytaj więcej na: newsbook.pl

 

Więcej o kurkuminie i jej uzdrawiających właściwościach przeczytasz w książce dr Ajala Goela: Kurkumina – odpowiedź natury na raka i inne przewlekłe choroby. Dostępna TU

3 thoughts on “Kuchenną przyprawą pokonała raka, gdy konwencjonalna medycyna nie dawała jej szans na przeżycie

 • 16 stycznia 2018 at 12:17
  Permalink

  Nie zaprzeczam, że kurkuma może mieć właściwości antynowotworowe, ani, że być może pomogła tej Pani. Ale na litość boską, przestańcie pisać bzdury, że kurkuma wyleczyła tą Pania i tym samym UDOWODNIŁA że jest skuteczna i jeszcze na dodatek sugestia, że konwencjonalna medycyna tylko pogorszyła. To nie jest dobra wiadomosć a indoktrynacja, która może komuś zaszkodzić. Czy naprawdę chcecie mieć na sumieniu czyjeś życie bo ktoś czytając takie artykuły i książki + jeszcze inne, dojdzie do wniosku że może lepiej zamiast chemii wysokie dawki kurkuminy? To że jakiś lekarz, profesor czy nawet gremium największych, najznamienitszych specjalistów i naukowców coś twierdzi to nie znaczy że to jest prawda. Nauka na tym własnie opiera swą moc, że nie uznaje ŻADNYCH autorytetów. Dlatego, żeby udowodnić skuteczność kurkuminy nalezy przeprowadzić badania na reprezentująych populację grupach i przyjąć odpowiednią metodologię naukową i dopiero wtedy można udowodnić. Korelacja nie oznacza przyczynowości. To że Pani najpierw brała np. chemię i nie wyzdrowiała a później brała kurkuminę i wyzdrowiała nie oznacza że kurkumina ją wyleczyła. Mogła mieć chociażby spontaniczną remisję. Post hoc ergo propter hoc.

  Reply
  • 20 marca 2021 at 08:14
   Permalink

   Indoktrynacją równie dobrze może być wiara w to, że chemioterapia leczy raka. Nie leczy. Chemioterapia zabija człowieka.

   Reply

Dodaj komentarz