fbpx

Wielka Brytania powołała ministra ds. samotności

W Wielkiej Brytanii zostało powołane „ministerstwo ds. samotności”, które ma zajmować się smutną rzeczywistością współczesnego życia wielu ludzi, wyjaśnia premier Wielkiej Brytanii Theresa May.

Z zeszłorocznego badania brytyjskiej komisji wynika, że prawie 9 mln ludzi w kraju często lub zawsze odczuwa samotność – stan, który ma szkodliwe dla zdrowia skutki.

Chcę sprostać temu wyzwaniu dla naszego społeczeństwa i dla nas wszystkich, aby podjąć działania mające na celu rozwiązanie problemu samotności doświadczanej przez osoby starsze, przez opiekunów, przez tych, którzy przeżywają stratę ukochanej osoby, oraz tych wszystkich, którzy nie mają nikogo, z kim mogliby porozmawiać lub podzielić się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami – powiedziała premier tuż przed powołaniem Tracey Crouch na ministra, jak podaje „New York Times”.

Lekarze już dawno ostrzegali, że społeczne odosobnienie staje się epidemią, która ma fizyczne, psychiczne i emocjonalne konsekwencje. Według badań, zwiększa ono ryzyko chorób serca oraz może powodować cukrzycę, raka i wiele innych chorób.

Zostało udowodnione, że samotność ma gorszy wpływ na zdrowie niż wypalenie 15 papierosów dziennie – informuje gazetę „Times” Mark Robinson, dyrektor Age UK, największej brytyjskiej organizacji non-profit pracującej ze starszymi ludźmi.

Według rządowych badań, około 200 tysięcy starszych osób w Wielkiej Brytanii nie porozmawiało ani razu z przyjacielem lub krewnym w ciągu miesiąca.

Jo Cox commission on Lonliness – stowarzyszenie, które zostało utworzone w Wielkiej Brytanii przez polityk Jo Cox, zanim została ona zamordowana w 2016 roku, zwróciło się do rządu o mianowanie ministra, który zainicjuje i przyspieszy realizację nowej polityki.

Źródło: time.com

Tłumaczenie: Justyna Śliwowska

Dodaj komentarz