fbpx

Chłopiec z zespołem Downa został twarzą produktów Gerbera

18 miesięczny Lucas Warren urodził się z zespołem Downa. Mały Amerykanin został zwycięzca konkursy organizowanego od 91 lat.

– Co roku, od początku gdy organizowany jest konkurs, wybieramy dziecko, które uosabia długoletnie dziedzictwo Gerbera. Jego istotą jest to, że tak naprawdę każde dziecko jest „dzieckiem Gerbera”, więc Lucas jest idealnym wyborem – komentowała w rozmowie z CNN Kristin Wooten, rzecznik prasowa Gerbera.

18-miesięczny Lucas pochodzi z Dalton w stanie Georgia. W konkursie znanej na całym świecie firmy produkującej żywność i inne artykuły dla dzieci startowało 140 tys. innych małych modeli i modelek. Sam konkurs organizowany jest od 1927 roku. Wówczas to po raz pierwszy ogłoszono poszukiwania dziecka, którego wizerunek reprezentuje wszystkie produkty firmy.

Wygrana Lucasa oznacza, że jego rodzice otrzymają 50 tys. dolarów nagrody. Sam chłopiec przez cały rok będzie pojawiał się w kampaniach reklamowych firmy.

– Mamy nadzieje, że dzięki temu zostanie rzucone nowe światło na społeczność osób o specjalnych potrzebach, a ludzie otrzymają lekcję, że przy akceptacji i wsparciu, dzieci specjalnej troski mają szansę zmienić świat – tak jak nasz Lucas – komentuje mama chłopca.

Źródło: CNN

One thought on “Chłopiec z zespołem Downa został twarzą produktów Gerbera

Dodaj komentarz