fbpx

Niepełnosprawna 24-latka przy pomocy rąk, zdobyła słynny, liczący ponad 2,7 tys. schodów szlak

24-letnia Mandy Horvath jedynie przy pomocy rąk wspięła się na wysokość ponad 600 metrów zdobywając słynny szlak w Kolorado w USA. Jest on określany przez turystów jako „Święty Graal kardio”. Kobieta straciła obie nogi w wypadku, jej wyczyn udowadnia, że jedyne ograniczenia mieszczą się w naszych głowach.

Mandy przyznaje, że nie przygotowywała się i nie ćwiczyła, przed podjęciem próby wejścia na Manitou Incline. Chciała pokazać, , że „absolutnie wszystko jest możliwe”. Na swoim profilu na Instagramie opublikowała nagranie, które pokazuje w jaki sposób zdobyła słynny, liczący ponad 2,7 tys. schodów szlak. Mandy wierzy, że jest pierwszą kobietą, która po podwójnej amputacji zdołała dotrzeć na szczyt. „Jestem bardzo wdzięczna za moje życie i możliwość pokazania, że było  to możliwe” – napisała pod filmem.

 

24-latka straciła obie nogi w wyniku wypadku. Kobieta wpadła pod pociąg przez co konieczna była amputacja. Mimo swojej niepełnosprawności, Mandy nie załamuje się i pokazuje, że może normalnie funkcjonować.

„Idę dalej. Żyję swoim życiem, jak każdy inny. Po prostu wykonuję różne czynności trochę inaczej” – powiedziała w wywiadzie dla stacji telewizyjnej Colorado KDVR. – „Wszyscy przechodzimy przez fazy depresji, lęku, smutku, ale w końcu trzeba wyjść na zewnątrz” – dodała.

Jej marzeniem jest otworzenie restauracji, w której pracowałyby osoby po amputacjach kończyn.

 

Źródło: good-news.center, instagram.com/lifeproofbionicwoman/

Dodaj komentarz