fbpx

Josefina Monasterio ma 71 lat. Zdrowia i energii może jej pozazdrościć niejedna nastolatka

Oto 71-letnia certyfikowana instruktorka jogi, fitnessu, kulturystka oraz ekspert ds. żywienia. Brzmi imponująco? Dokładnie tak, ale najlepsze jest to, że kobieta zaczęła swoją przygodę z intensywnym treningiem dopiero w wieku 59 lat.

Sport w jakiś sposób przewijał się w jej życiu znacznie wcześniej. Jako dziecko w Wenezueli pobierała lekcje gimnastyczne, a potem studiowała wychowanie fizyczne. Zdobyła tytuł magistra. Na tym nie zakończyła kariery. Doktorat zrobiła w dziedzinie Rozwoju Personalnego Osób Starszych. Jeżeli chodzi o kulturystykę, zaczęła ją uprawiać, gdy spotkała Steve’a Pfiestera. Mężczyzna wiedział, że Josefina biega i praktykuje jogę. Zaprosił kobietę do swojej siłowni i zaoferował, że będzie ją trenował. Josefina ćwiczyła przez kilka miesięcy. Zaczęła w styczniu, a zanim nadszedł czerwiec Pfiester zabrał ją na pierwsze zawody.

Josefina ćwiczy w godzinach porannych. Dzień zaczyna od medytacji. Następnie biega 10 kilometrów, po czym odbywa półgodzinną sesję jogi, żeby zachować sprężystość ciała. Dopiero po tych aktywnościach zjada pierwsze śniadanie. Po posiłku przeprowadza jeszcze trening na siłowni, który trwa 2 godziny. Wykonuje ćwiczenia na różne partie ciała (w zależności do dnia tygodnia).

Josefina motywuje innych do aktywnego trybu życia. Regularnie publikuje zdjęcia i filmy na swoim koncie w serwisie społecznościowym Instagram. Jak sama przyznała: “Zawsze wierzyłam w odrodzenie. Tworzę siebie na nowo co 10 lat, a jednym z takich wyzwań była właśnie kulturystyka”.

“Nie narzucam sobie ograniczeń. Ludzie robią to z powodu płci i tego, ile mają lat, co jest bardzo frustrujące. Wiek to stan umysłu” – dodała.

 

 

 

Źródło: fitness.wp.pl  papilot.pl

Dodaj komentarz