fbpx

Amerykanin promuje Bieszczady. Nagrał nowy teledysk do kultowego utwóru KSU

Utwór “Moje Bieszczady”, jedna z najpopularniejszych piosenek KSU, zyskał nowe życie, dzięki teledyskowi stworzonemu przez Ryana Socasha, Amerykanina polskiego pochodzenia. W klipie gościnnie wystąpił lider legendarnego zespołu z Ustrzyk Dolnych – Eugeniusz “Siczka” Olejarczyk.

W 2015 zobaczyłem koncert KSU na żywo w Ustrzykach Dolnych. Byłem zachwycony ich muzyką, była szczera i surowa, Decydując się na przedstawienie Bieszczad na swoim kanale Kult America, pomyślałem, że ta piosenka będzie miliard razy ważniejsza i trafiająca w sedno, niż mógłbym powiedzieć. Po prostu uchwyciła istotę Bieszczad – powiedział nam Ryan Socash, twórca kanału na YouTube Kult America.

Amerykanin na swoim kanale Kult America w ostatnich filmach koncentruje się na odkrywaniu Podkarpacia i dzieleniu się z nim ze światem.

Region ten jest dla mnie szczególny osobiście. Stamtąd pochodzą moi przodkowie oraz moja żona – mówi.

Zespół KSU to jeden z najpopularniejszych i najstarszych polskich zespołów punkrockowych i rockowych. Powstał w 1977 roku w Ustrzykach Dolnych. Utwór „Moje Bieszczady” pochodzi z 1993 roku, z trzeciej oficjalnie wydanej płyty zespołu.

Nowy teledysk do kultowego utworu, który wiele osób uważa za hymn Bieszczadów, powstał w pierwszej połowie października. Zdjęcia kręcone były w Cisnej, Krzemieńcu, Ustrzykach Dolnych, Solinie i Majdanie.

Źródło: korsosanockie.pl

Dodaj komentarz