fbpx

Troje uczniów jednej ze szkół podstawowych w Krakowie uratowało życie starszemu mężczyźnie

Troje uczniów jednej ze szkół podstawowych w Krakowie uratowało życie starszemu mężczyźnie. W zeszły czwartek mali bohaterowie zostali nagrodzeni przez prezydenta miasta Jacka Majchrowskiego.
Mowa o wydarzeniach z końca listopada ubiegłego roku. Nikolas, uczeń 5. klasy Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 151 w Krakowie, zauważył w drodze na lekcje starszego mężczyznę, który osunął się na ziemię. Chłopiec nie wahał się ani chwili. Podbiegł do niego, ułożył go w bezpiecznej pozycji, sprawdził tętno i wezwał pogotowie – opisuje portal krakow.pl.

Już po chwili dołączyła do niego Blanka, uczennica 4. klasy w tej samej szkole. Dziewczynka informowała o zdarzeniu przechodniów. Jeden z nich podjął akcję reanimacyjną. Pomógł mu kolejny uczeń – Janek z 8. klasy.

– To było straszne, bo bardzo dużo ludzi przechodziło obojętnie obok tego – wspomina Janek w rozmowie z krakow.pl. „Ale nie dziwię się, bo widok był naprawdę straszny. Pan był blady jak ściana, miał otwarte oczy i tępy wzrok” – dodaje.

– Jesteśmy dumni z naszych uczniów i cieszy nas, że wykorzystali wiedzę i umiejętności zdobyte podczas dodatkowych zajęć szkolnych, na których realizowany był program „Ratujemy i Uczymy ratować” – powiedziała dyrektorka szkoły Justyna Sikorska-Grzyb.

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl

Foto ilustracyjne

Dodaj komentarz