fbpx

16- latek o IQ wyższym niż u Einsteina czy Hawkinga!

W wieku 11 lat dołączył do Mensy, po tym jak udało mu się uzyskać wynik wyższy od Stephena Hawkinga, Billa Gatesa i Alberta Einsteina w teście na IQ. Ramarni Wilfred zaczął przejawiać oznaki geniuszu już jako maluch. Jego ulubioną książką z tamtego okresu okazała się encyklopedia.

Kiedy przyjęto go do szkoły, potrafił już czytać i pisać. W zeszłym roku nadal będąc w szkole podstawowej, mając 10 lat, napisał artykuł filozoficzny na temat sprawiedliwości, który otworzył mu wrota do Oxfordu. Kiedy chcieli go przenieść z zerówki o rok do przodu, jego mama Anthea, nie wyraziła zgody, ponieważ chciała żeby syn dorastał w towarzystwie rówieśników.

Prof. Hawking, założyciel Microsofta – Gates i Einstein, wszyscy zdobyli po 160 punktów w teście IQ. Ramarni zdobył 162 punkty, co stawia go w 1% najlepszych z Wielkiej Brytanii.

Ramarni, który w tym roku skończył 16 lat, nie może się już doczekać kiedy pewnego dnia rozpocznie studia na Oksfordzie i zostanie astrofizykiem. Skromny młodzieniec z Romford w Essex powiedział: „Nie mogę się porównywać do tych wielkich ludzi, których ciężka praca wyraźnie dowiodła, że są prawdziwymi geniuszami. „To świetna okazja i myślę, że może otworzyć mi wiele drzwi. Wierzę też, że posiadanie wysokiego IQ nie jest tak ważne, chyba że potrafisz użyć je w wyjątkowy sposób”.

Była nauczycielka Ramariego, Valerie Mulae, określiła go jako „niezwykłego”, dodając: „Po prostu się wyróżniał. Błyszczał.” Dyrektor naczelny Mensy, John Stevenage, powiedział: „Każdy, kto zdobywa wynik IQ, który umieszcza go w czołówce 2% populacji, poradził sobie spektakularnie. Wynik osiągnięty przez Ramarniego jest bardzo dobry i pokazuje, że młodzieniec ma w sobie wielki potencjał”.

Źródło: scienceinsanity

Tłumaczenie: Joanna MM

Dodaj komentarz