fbpx

Przy granicy z Polską w czeskim Cieszynie powstaje sklep bez opakowań

Plastik stał się nieodłączną częścią życia człowieka, jednak czy faktycznie potrzebujemy go tak bardzo? Coraz więcej firm postanawia skorzystać z innej wersji opakowań, którą mogą w łatwy sposób przetworzyć. Głównym celem przyświecającym „no waste” jest żyć i korzystać z dóbr w taki sposób, aby nie śmiecić i nie przyczyniać się do powstawania zbędnych produktów, a przede wszystkim wyeliminować ze swojego życia tak zwane jednorazówki. Prekursorką ruchu „no waste” jest Bea Johnson, Francuzka mieszkająca w Stanach Zjednoczonych, która w swojej książce „zero waste home” udowodniła, że ograniczenie produkcji śmieci jest możliwe.

Wg informacji w sklepie „no waste” w Czeskim Cieszynie nieopodal granicy przy Moście Wolności będziemy mogli zakupić produkty bez opakowań (których siłą rzeczy tym razem nie wyrzucimy do śmietnika) oraz takie których opakowania przetworzymy lub wykorzystamy powtórnie. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy mają na względzie środowisko i nie lubią wszędzie walających się plastikowych torebek, słomek, czy butelek po wodzie.

Sklepy typu #nowaste nastawiają się na klienta, który może przyjść z własnym słoiczkiem na makaron, pudełkiem, czy też torbą.

Czytaj więcej na: cieszy.pl

Dodaj komentarz