fbpx

Trzynaście medali biało-czerwonych na mistrzostwach świata niesłyszących

Polscy pływacy w Sao Paulo zajęli czwarte miejsce w klasyfikacji medalowej. Trzy złote, pięć srebrnych i pięć brązowych – to ich medalowy dorobek.

Najwięcej, bo aż cztery krążki zdobyła Julia Dragan. Zawodniczka wywalczyła złoto na najdłuższym dystansie 1500 metrów. Do tego dołożyła dwa srebrne medale na 800 metrów stylem dowolnym i 200 metrów stylem klasycznym, a także brąz na 400 metrów stylem zmiennym.

Z trzema medalami z Brazylii wróciła Julia Chmielewska. Ten z najcenniejszego kruszcu wywalczyła na 200 metrów stylem klasycznym. Oprócz tego sięgnęła po medal srebrny na 200 metrów stylem dowolnym oraz brąz na 200 metrów stylem zmiennym.

Podobnym bilansem jak Julia Chmielewska może pochwalić się też Artur Pióro. Polak wygrał na 800 metrów stylem dowolnym, był drugi na 400 metrów stylem dowolnym i trzeci na 1500 metrów.

Dwa medale wywalczył wreszcie Konrad Powroźnik. Polski zawodnik wywalczył srebrny medal na 200 metrów motylkiem oraz brąz na 400 metrów stylem zmiennym.

Julia Dragan, Julia Chmielewska, Artur Pióro i Konrad Powroźnik zdobyli również brązowy medal w sztafecie mieszanej 4×100 metrów.