fbpx

Polacy wygrali mistrzostwa, na drugim miejscu Brazylia!

Polscy informatycy znów wygrali mistrzostwa świata w kodowaniu!

Polacy od kilku lat zdobywają najlepsze lokaty w międzynarodowych zawodach w programowaniu. Wczoraj nasz zespół programistów z Politechniki Poznańskiej „Need for C” zwyciężył w mistrzostwach świata w kodowaniu Hello World Open rozgrywanych w Helsinkach. O nagrodę ścigało się 2,5 tys. zespołów z 90 krajów świata.

W finale mistrzostw rywalizowało sześć zespołów, których zadaniem było stworzenie programu umożliwiającego zwycięstwo w wirtualnym wyścigu Formuły 1. Na drugim miejscu, za Polakami, znaleźli się Brazylijczycy, a na trzecim – Finowie. Szkoda, że tak być nie może w rozpoczynającym się właśnie mundialu 😉

Organizatorem zawodów, rozgrywanych w tym roku po raz pierwszy, jest fiński twórca gier komputerowych Supercell i firma technologiczna Reaktor.

Polscy informatycy zdążyli w ostatnich latach zabłysnąć w największych konkursach programistycznych na świecie, w tym tak prestiżowych jak TopCoder, Imagine Cup Microsoftu czy Google Code Jam. Zdobywają tam najwyższe lokaty, co zostało już dostrzeżone na świecie. Dowodem na to jest m.in. niedawna decyzja Google, by ulokować w Warszawie centrum rozwojowe dla start-upów, trzecie po Londynie i Tel Awiwie. Swoje centra badawczo-rozwojowe otworzyły w Polsce też m.in. Intel, Samsung czy IBM.

 

Źródło: http://www.crazynauka.pl/polacy-wygrali-mistrzostwa-drugim-miejscu-brazylia/

Dodaj komentarz