fbpx

Wymień worek śmieci na książkę – Empik przyłącza się do akcji Sprzątania Świata

W związku ze zbliżającą się kolejną edycją międzynarodowej akcji Sprzątania Świata w salonach Empiku będziemy mogli wymienić worek śmieci na książkę. Firma przygotowała akcję we współpracy z Anną Jaklewicz, autorką książek podróżniczych i ekoaktywistką.

Celem akcji jest zachęcenie mieszkańców Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Gdańska, Rzeszowa, Łodzi, Poznania i Katowic do wspólnych działań na rzecz otaczającego ich środowiska. Na nagrody Empik przeznaczył sto książek w każdym z miast – otrzymają je Ci, którzy jako pierwsi zarejestrują się i wezmą udział w wydarzeniu. Zapisy na poszczególne akcje i spotkania odbywają się poprzez goingapp.pl oraz aplikację Going.

Akcja odbędzie się 22 września. Po rejestracji będzie można otrzymać mail z dodatkowymi informacjami – na przykład w Poznaniu sprzątany będzie teren wokół dawnego stadionu Edmunda Szyca oraz pływalni Chwiałka. Jak informują organizatorzy na stronie wydarzenia na Facebooku, na miejscu będą czekać koordynatorzy Empiku zaopatrzeni w worki i rękawice. W pierwszej kolejności w akcji będą mogły wziąć udział osoby zarejestrowane, (które pobrały i okażą wejściówki), w miarę dostępności miejsc w akcji będą mogły wziąć udział także osoby niezapisane.

Akcja Sprzątania Świata została zainaugurowana w Australii w 1989 roku. Odbywa się co roku w trzeci weekend września – w ostatnim roku wzięło w niej udział ok. 18 milionów ludzi w 157 krajach świata.

 

Źródło: whitemad.pl

Opracowanie: Błażej L.

Foto: Anna Jaklewicz – inicjatorka akcji

Dodaj komentarz