fbpx

Na samotnej wyprawie przejechała rowerem 3551 km wokół Polski

Anita Demianowicz – kiedyś przedstawicielka handlowa, obecnie podróżniczka, blogerka, fotografka. Na koncie ma podróże do wielu krajów – w Europie, Azji i obu Amerykach. Jednym z cenionych przez nią szczególnie osiągnięć jest rowerowa wyprawa wzdłuż granic Polski.

Jak pisze Anita na swoim blogu www.banita.travel.pl: „Padło na Polskę, bo dopiero w zeszłym roku doceniłam tak naprawdę jej piękno i obiecałam sobie wykorzystywać letnie miesiące na to, żeby właśnie poświęcić je poznawaniu własnego kraju, który jest niesamowicie barwny, fascynujący, a nawet magiczny”

Podróżniczka zdecydowała się na samotną podróż, mając już na koncie doświadczenie na wspólnych wyprawach rowerowych. Wyjeżdżając nie miała przygotowanego konkretnego planu. „Wyjeżdżając z domu miałam w głowie chęć objechania Polski dookoła. Wiedziałam jednak, że mam na to dwa miesiące. Za mało, żeby nacieszyć się wieloma miejscami. Postanowiłam, że nie będę się bardzo spieszyć i jeśli w określonym czasie nie zamknę pętli, to nic się nie stanie.”

W końcu pętlę jednak udało się domknąć, a ze szczegółami podróży możemy zapoznać się na blogu podróżniczki. Wśród nich znajdziemy również wiele fotografii. Jak pisze autorka:” Polska ma niesamowitą przyrodę, którą z przyjemnością uwieczniałam na zdjęciach. Chciałam tymi fotografiami pokazywać Wam jak ta nasza Polska jest piękna. I chyba poniekąd mi się to udało.”

 

Źródło:  banita.travel.pl

Foto: archiwum prywatne

Opracowanie: Błażej L

Dodaj komentarz