fbpx

Poznajcie człowieka, który ratuje tysiące pszczół w lasach Kotliny Kłodzkiej

Konrad Zaremba jest leśnikiem zajmującym się ekologią pszczół. Szczególnie pasjonuje go rola pszczół w utrzymaniu równowagi biologicznej. Zaremba wierzy, że jako ludzie możemy mądrze gospodarować środowiskiem naturalnym, jednocześnie dbając o los pożytecznych owadów.

Leśnik prowadzi badania w kierunku zrozumienia zależności między owadami a wspomnianą wyżej równowagą. Wnioski z nich płynące stale przekuwa w narzędzia służące do ochrony pszczół oraz ich siedlisk. Opracował w tym celu projekt o nazwie “Bartnicy Sudetów”, którego najważniejszym celem jest tworzenie siedlisk sprzyjających wzrostowi populacji miejscowych pszczół z gatunku Apis mellifera.

Konrad Zaremba współpracuje z ośrodkami naukowymi w Poznaniu i Krakowie oraz wybitnymi ludźmi, którzy w pszczołach widzą coś więcej niż miód.

“Jakość naszego życia zależy między innymi od owadów zapylających. Dlatego warto skupić na nich uwagę i zrozumieć co możemy dla nich robić w czasach gospodarczego wzrostu i postępujących zmian klimatycznych.”

Źródło: Obrazy Lasu Jakub Wencek/youtube

Dodaj komentarz