W Polsce powstanie Dolina Muminków! To trzecie takie miejsce na świecie

Mamy dobrą wiadomość dla fanów Włóczykija i Małej Mi. Do fińskiej wioski pod Jelenią Górą dołączy kolejna atrakcja związana z Finlandią – Dolina Muminków.

Na świecie są obecnie dwa miejsca, w których można zwiedzić podobną atrakcję – jest to Turku w Finlandii i Hanno w Japonii. Teraz ma do nich dołączyć niewielka miejscowość Borowice, leżąca niedaleko Jeleniej Góry na Dolnym Śląsku. Ma tam powstać niezwykła wioska inspirowana Doliną Muminków.

Turyści odwiedzający wioskę Muminków będą mogli w pełni poczuć klimat tej finlandzkiej bajki. Projekt nowej atrakcji jest już gotowy i miejsce będzie niemalże identycznym odwzorowaniem animowanej wioski. Miejscowość, w której powstanie inwestycja nie jest przypadkowa. Książkowe chatki staną na terenie lapońskiej wioski Kalevala.

 – Trudno o bardziej „fińskie” miejsce i lepszą lokalizację dla Muminków w Polsce – powiedział Michał Makowski, właściciel Kalevali w rozmowie z Fly4free.pl.

–  Do tego wioska Borowice to najmniejsza osada w Karkonoszach, położona…w dolinie – dodał.

Według nieoficjalnych informacji na tym terenie powstanie około 10 budynków, które nie tylko będzie można zwiedzić w dzień, ale także spędzić w nich noc, całkowicie przenosząc się w bajkowy świat!

Wioskę będzie można odwiedzać od 10 do 16 każdego dnia, w pozostałych godzinach na terenie Doliny Muminków będą mogły przebywać jedynie te osoby, które wykupiły nocleg. Zgodnie z wstępnymi planami, inwestycja ma się zakończyć pod koniec 2021 roku.

Źródło: Fly4free.pl

Dodaj komentarz