fbpx

Pół roku w willi z kotami nad morzem w Grecji. Artystka szuka odpowiedzialnego opiekuna do pracy

Nietypowe ogłoszenie o pracę zamieściła artystka z greckiej wyspy Siros, która szuka opiekuna dla 55 kotów. Oprócz wynagrodzenia oferuje dodatkowo pobyt w willi z widokiem na Morze Egejskie. Dotychczas otrzymała tysiące wiadomości i setki ważnych zgłoszeń, ale nie zamknęła jeszcze rekrutacji.

“Płatna oferta pracy z kotami, to nie żart przyjaciele, zweryfikujcie, jeśli macie chęć” – zachęcała w ubiegłym tygodniu na Facebooku autorka posta i właścicielka “kociego sanktuarium”. Artystka poszukuje odpowiedzialnej osoby, najlepiej powyżej 45 roku życia, która zajmie się jej zwierzętami przez pół roku – nakarmi, poda leki i w razie potrzeby zabierze do weterynarza.

Dodatkowym atutem będzie wykształcenie technika weterynarii. Właścicielka podkreśliła, że potrzebne są umiejętności do pracy także z kotami o trudnym charakterze – zwierzęta były bezdomne, zanim do niej trafiły. Prowadzona przez nią organizacja charytatywna jest zarejestrowana i jest “schroniskiem bez klatek”.

Osoba wybrana przez artystkę na kociego opiekuna najpierw będzie wdrażana do pracy ze zwierzętami (2-4 tygodnie w październiku spędzi jako wolontariusz), a od 1 listopada ma zacząć płatną pracę. Przez cały ten czas będzie mieszkała w nadmorskiej willi na koszt właścicielki – można dowiedzieć się z ogłoszenia.

Autorka posta zamieściła kilka zdjęć kotów, mieszkania i widoków w okolicy.

Ogromne zainteresowanie użytkowników szybko przerosło jej oczekiwania, kobieta dowiedziała się od znajomych, że ogłoszenie obiegło światowe media, w tym BBC. W tę niedzielę napisała, że nadal przyjmuje zgłoszenia, ale w weryfikacji pomagają jej przyjaciele. Podkreśliła, że zależy jej na osobie, która potraktuje pracę bardzo poważnie i zrozumie, że oprócz miło spędzonego czasu opiekunowi często mogą towarzyszyć trudne wyzwania.

Źródło: facebook, BBC

Dodaj komentarz