fbpx

Poruszające pożegnanie żyrafy z umierającym pracownikiem ZOO

Zwierzęta mają w sobie nieskończone pokłady empatii, a opisywane wydarzenia są na to doskonałym dowodem. Żyrafa w niezwykle poruszający sposób pożegnała umierającego pracownika, który w ZOO Diergaarde Blijdorp w Rotterdamie  pełnił funkcję dozorcy przez 25 lat.

Mario w ostatnim czasie walczył jednak z rakiem, a jego ostatnim marzeniem było spotkanie ze swoimi podopiecznymi. Umierający dozorca po raz ostatni odwiedził ZOO, aby móc pożegnać się ze swoimi ukochanymi zwierzęcymi przyjaciółmi. Na miejsce zawiozła go karetka, którą zorganizowała Fundacja Ambulance Wish.

Jedna z żyraf w wyjątkowy sposób pożegnała umierającego dozorcę – podeszła do niego i pocałowała go. Zachowała się tak, jakby doskonale wiedziała, że już więcej go nie zobaczy.

Emocjonalny moment został uchwycony przez kamerę:

„Żyrafa wyraźnie go rozpoznała. Ona czuła, że coś jest nie tak. Niestety Mario jest w zaawansowanym stadium choroby, co utrudnia mu mowę oraz komunikację. Jego twarz była jednak pełna emocji. Zarówno ludzie jak i zwierzęta posiadają inteligencję emocjonalną, co pozwala im na wytwarzanie pomiędzy sobą głębokich więzi i relacji. Jesteśmy pewni, że zwierzaki były szczęśliwe, że mogły ujrzeć Mario po raz ostatni. Musiał być dla nich wspaniałym opiekunem” – przyznał Kees Veldboer, założyciel Fundacji Ambulance Wish.

 

Źródło: kochamyzwierzaki.pl

Opracowanie: KM

Dodaj komentarz