fbpx

Kalendarz na 2020 rok śląskich lekarek. Odważne zdjęcia, które zachęcają do profilaktyki

Na pewno jedyna taka publikacja w Polsce! „ŚILne Kobiety 2020” – to tytuł wyjątkowego kalendarza, którego premiera odbyła się w czwartek 5 grudnia 2019 r. w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Katowicach.

W swojej pracy starają się przekonywać do dbania o zdrowie i do regularnych badań. Teraz same stanęły przed obiektywem. Dwanaście odważnych lekarek z woj. śląskiego, w różnym wieku i o różnych specjalizacjach wzięło udział w sesji fotograficznej, której celem jest wsparcie działań profilaktycznych chorób kobiecych.

Nasze bohaterki promują profilaktykę, czasem same są po trudnych zdrowotnych przejściach. Swoją odważną decyzją o pozowaniu w kalendarzu chcą dodać odwagi pacjentkom, by pamiętały o badaniach profilaktycznych – powiedział dr Tadeusz Urban, prezes Śląskiej Izby Lekarskiej.

Bohaterką stycznia jest dentystka dr Ewa Bogacka-Konik, dziś szczęśliwa mama 8-miesięcznego synka Bruna. – O tym, że mam raka i jest on złośliwy dowiedziałam się na początku ciąży. Jestem po mastektomii. Zdecydowałam się na wzięcie udziału w tym wspaniałym przedsięwzięciu, by przestrzec wszystkie panie, że ciąża nie chroni przed rakiem, że w czasie ciąży trzeba wykonywać USG piersi, wręcz domagać się tego badania od swoich lekarzy (mój nowotwór nie był wyczuwalny palpacyjnie), a przede wszystkim zachorowanie na raka nie oznacza, że ciążę trzeba usunąć – powiedziała pani doktor.

 

Źródło: dziennikzachodni.pl, katowice.tvp.pl

Foto: Śląska Izba Lekarska

 

 

 

Dodaj komentarz