fbpx

Przyjaźnią się od 78 lat, przeniosły się do tego samego domu opieki, aby mogły spędzać więcej czasu razem

Każdy z nas miał zapewne przyjaciela, którego polubił od pierwszego spotkania. Jednak przyjaźnie które wydawałoby się będą trwać do końca życia, najczęściej się rozpadają. Powodów jest wiele. Zmiana pracy, założenie rodziny czy przeprowadzka to tylko niektóre z nich. Jednym słowem, życie zmusza nas do rozstania czy ograniczenia kontaktów z ludźmi, których bez wahania nazywaliśmy najlepszymi przyjaciółmi. Czasem zdarzają się jednak wyjątkowe przyjaźnie, które potrafią przetrwać wszystko. Poniżej przedstawiały właśnie jedną z takich historii.

Olive Woodward i Kathleen Saville utrzymują silną więź od prawie 80 lat! Te dwie urocze damy przeniosły się nawet do tego samego domu opieki, by mogły spędzać więcej czasu razem.

Historia Olive i Kathleen jest doskonałą definicją prawdziwej przyjaźni, która przetrwała 78 lat. Kobiety poznały się w 1941 roku, uczęszczały do tej samej klasy w szkole w miejscowości Ravenshead, miały wtedy po 11 lat. Dziewczyny mieszkały wtedy blisko siebie, szybko stały się najlepszymi przyjaciółkami, ich więź przetrwała okres dorastania. Nie rozdzieliły ich także obowiązki życia rodzinnego. Mężowie obu pań pracowali w tej samej firmie – Coal Board. W związku z tym obie rodziny mieszkały na tej samej ulicy. Kobiety zawsze trzymały się blisko siebie, przechodząc razem przez życie.

Jak można się domyśleć, w życiu przyjaciółek nie zawsze świeciło słońce. Kathleen straciła męża w 1989 roku po 35 latach małżeństwa. Po jego śmierci żyła sama aż do zeszłego roku, kiedy przeprowadziła się do domu opieki Berry Hill Park w Mansfield. Mąż Olive żył 15 lat dłużej od partnera Kathleen i zmarł w 2004 roku. Olive ma dwie córki pięcioro wnuków i czworo prawnuków. Po okresie samotnego życia postanowiła dołączyć do swojej najlepszej przyjaciółki i niedawno przeprowadziła się do tego samego domu opieki, aby móc spędzać z nią więcej czasu.

Urocze damy są aktualnie najstarszymi mieszkankami pensjonatu. Twierdzą że mimo 89-ciu lat, wciąż czują się jak dziewczynki, które chichoczą siedząc we wspólnej ławce.

Dodaj komentarz