fbpx

Nowe odkrycie NASA. Zdjęcie potwierdza teorię względności Alberta Einsteina

NASA podzieliła się niedawno fotografią pierścienia Einsteina (GAL-CLUS-022058s), czyli zjawiska zakrzywionych przez gwiazdy promieni świetlnych. Zdjęcie wskazuje na istnienie odległej galaktyki, która przebija się przez gromadę innych galaktyk.

 

Pierwsze zdjęcie pierścienia Einsteina zostało zrobione w 2018 r. Jednak z konieczności przeanalizowania zjawiska, fotografię upubliczniono dopiero pod koniec 2020 r. Widoczne na niej światło pochodzi najprawdopodobniej z galaktyki, która zakrzywia się i zniekształca wokół masywnej, gromady innych galaktyk. W rezultacie, światło zmuszone jest do przemieszczania się różnymi drogami w kierunku Ziemi.

Światło, które dociera na naszą planetę z kilku różnych kierunków sprawia wrażenie, że galaktyka znajduje się w kilku miejscach jednocześnie. To udowadnia ogólną teorię względności Alberta Einsteina, która została opublikowana 20 marca 1916 roku. Zakłada ona, że masywne obiekty, takie jak gwiazdy, mogą zakrzywiać promienie światła. Najnowsze odkrycie potwierdza teorię.

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: zmianynaziemi.pl

Dodaj komentarz