fbpx

Prawdziwie zgrany duet. Podbili serca widzów na całym świecie

Ich taneczne partnerstwo miało być tymczasowe. Sukces występu dwójki mężczyzn był jednak tak ogromny, że stali się oficjalnym duetem, który pokochał cały świat. Dziś para podbija parkiety popularnych programów rozrywkowych.

Zgrany duet

Yoherlandy Tejeiro Garcia i Rahmane Belkebiche jeszcze do niedawna byli anonimowymi artystami. Wszystko uległo zmianie, kiedy wystąpili w kanadyjskiej wersji programu tanecznego – Revolution – World Of Dance. Niezwykle popisowy udział w programie zelektryzował zarówno krytyczne jury jak i rozemocjonowaną publiczność. Duet zadbał o każdy element tanecznej układanki, a obecność kamer umieszczonych pod różnymi kątami pokazała, jak wielki talent posiadają chłopcy – nie tylko choreograficzny, ale również narracyjny (występ to pełna opowieść) i relacyjny. Rok po sukcesie w kanadyjskim programie, Yoherlandy i Rahmane nie spoczęli na laurach i zgłosili się do France’s Got Talent, gdzie podbili serca europejskich widzów.

 

Różne ścieżki, wspólna droga

Yoherlandy i Rahmane mieli różne ścieżki. Pochodzący z Kuby Yoherlandy zaczął tańczyć w wieku 7 lat, a dopiero potem pobrał pierwsze profesjonalne lekcje tańca. Przez kilkanaście lat występował w różnych grupach – także w słynnym kubańskim zespole Compania Santiago Alfonso.

Rahmane, który ma algierskie korzenie, trafił do grupy tańca nowoczesnego w Quebecu, gdy miał 15 lat. Zanim jednak przeniósł się do Montrealu w 2016 r. miał już spore doświadczenie występowania w międzynarodowych konkursach tanecznych.

Jestem z Kuby, a Rahmane z Algierii. Nasz bagaż doświadczeń bardzo się różny. Jednak, kiedy łączymy nasze style, powstaje coś wyjątkowego –wyjaśnił w jednym z wywiadów Yoherlandy.

Ich taneczne partnerstwo miało być tymczasowe – ot konieczna współpraca na potrzeby kwalifikacji do wymagających zawodów organizowanych na całym świecie. Jednak po ogromnym sukcesie, jaki odnieśli po Revolution – World of Dance, Yoherlandy i Rahmane postanowili oficjalnie stać się teamem – rozpoznawalnym duetem w świecie tańca współczesnego. Dziś ich fani nie wyobrażają sobie, by mogło być inaczej.

TUTAJ zobaczysz innych utalentowanych i nietypowych tancerzy.

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło:  The Music Man

5 thoughts on “Prawdziwie zgrany duet. Podbili serca widzów na całym świecie

Dodaj komentarz