fbpx

Gdańsk, Gdynia i Sopot w czołówkach światowych rankingów dobrych miejsc do życia

Pierwsza edycja konkursu LivCom Awards miała miejsce w 1997 roku. W rywalizacji tej, brane są pod uwagę zabiegi w zakresie zarządzania środowiskiem lokalnym, na całym świecie.

Celem LivComu jest rozwijanie i dzielenie się najlepszymi międzynarodowymi praktykami, a także poprawa jakości życia poszczególnych obywateli, poprzez promowanie tak zwanych „dobrych miejsc do życia”.

W ostatnim raporcie opublikowanym przez LivCom Awards, Gdynia zajęła trzecie miejsce na świecie spośród miast najlepszych do życia, w swojej kategorii.

Gdynia trzecia na świecie

W konkursie ocenianych było 250 tys. miast z całego świata. Poszukiwanie najlepszych miejsc do życia rozbite było na pięć kategorii, związanych z liczbą mieszkańców poszczególnych aglomeracji. Gdynia znalazła się na trzecim miejscu, wśród miejscowości z liczba mieszkańców pomiędzy 150 tys. a 400 tys. Przed nią znalazł się powiat Xicheng w Pekinie oraz miasto Bergen w Norwegii.

Nagrody The LivCom Awards przyznawane są od 1997 roku. Do tej pory w konkursie Polskę reprezentowały tylko dwa miasta – Ostrów Wielkopolski  i Mikołów – które w 2009 roku zajęły 3-cie miejsca.

Polska widoczna również w innych konkursach

W jednym z rankingów, jakość życia oceniana jest przez internautów. Na stronie numbeo.com można głosować na miasta, w których żyje się najlepiej. W tym rankingu to Gdańsk zajął pierwsze miejsce w Polsce, a 88. na świecie. Według głosujących najwyższa jakością życia cieszą się mieszkańcy stolicy Australii, Canberry.

Źródło: livcomawards.com

Dodaj komentarz