fbpx

Dziesięć najczęstszych objawów zmęczonej duszy

Spędzając całe dnie w ciągłym biegu, bardzo łatwo o fizyczne wyczerpanie. To dlatego dbanie o własne zdrowie jest tak ważne. Jednak wiele osób zapomina, że nie tylko nasze ciało potrzebuje wypoczynku.

Ludzie powszechnie szczycą się przekraczaniem tzw. granic możliwości ciała. Musimy jednak pamiętać, że to dusza jest tym, co te ciała napędza. Co się stanie, jeśli zaniedbamy troskę i opiekę nad naszą duszą?

Podobnie do ja ciało, nasza dusza również potrzebuje czasu na odpoczynek i odzyskanie pełni sił. Jednak oznaki zmęczonej duszy mogą pokrywać się z objawami innych problemów zdrowotnych, co nieco komplikuje sprawę. Jeśli nie ukoimy naszego wnętrza, ucierpi na tym nasze cała nasza istota.

 

Najczęstsze objawy zmęczonej duszy

Oto lista symptomów, które powinieneś znać:

  1. Czujesz się fizycznie słabiej niż zwykle
  2. Odczuwasz ból w różnych miejscach na całym ciele
  3. Stajesz się coraz bardziej poirytowany, rozgoryczony, zazdrosny, lub urażony
  4. Podobnie jak w przypadku depresji, masz głębokie poczucie osamotnienia
  5. Jest ci ciężko wytłumaczyć innym to, co czujesz
  6. Jedyne czego chcesz to położyć się i odpocząć
  7. Czujesz się zdezorientowany i zagubiony w życiu
  8. Stałeś się nadwrażliwy
  9. Zaczynasz miewać łagodne ataki paniki lub chroniczne podenerwowanie
  10. Żyjesz w ciągłym strachu i niepewności przed tym, co czeka cię w przyszłości

 

Te uczucia nie są łatwe. Ale nie ma nic złego w tym, że je masz.

Znużenie, senność i stałe uczucie zmęczenia to oznaki tego, że twoja dusza jest wyczerpana… każdy z nas tego doświadczył. Czasem jest się tak zmęczonym, fizycznie i psychicznie, że zapomina się o tych wszystkich wspaniałych, niezwykłych rzeczach. Zapominamy, jak bardzo jesteśmy silni. Pozwalamy, żeby krytyczne myśli na temat naszej osoby zaprzątały nam głowę.

Wyczerpanie powoduje dużą ilość negatywnej energii. Powoduje to brak pewności siebie, a ty zaczynasz wątpić w swoją ścieżkę życiową, zastanawiać się, czy nie lepiej byłoby się poddać, i zaczynasz we wszystko wątpić. Pamiętaj jednak, że to właśnie wtedy, w czasach próby, warto jest wytrwać.

Życie będzie ci płatać figle, próbując cię złamać. W najmniej niespodziewanym momencie wymierzy ci potężny cios.

Nie bój się takich momentów. Nie ma nic złego w tym, że nie będziesz silny przez cały czas. Gdy wszystko doprowadza cię do szaleństwa, pozwól sobie na płacz. Nie ma nic złego w tym, że czasem będzie ci ciężko. W tym, że nie zawsze będziesz mieć wszystko poukładane. Że jesteś wyczerpany. Pozwól sobie czuć. Skup się wtedy na samym sobie. Pozwól sobie odpocząć, a wówczas trudna sytuacja zmieni się w szansę na to, żeby coś zmienić, żeby z tego wyjść, czegoś się przy tym ucząc i stając się silniejszym i mądrzejszym.

Nic nie trwa wiecznie. To wyczerpanie, przeszywające cię do szpiku kości, wkrótce ustanie. Chcę, abyś po prostu zaufał temu procesowi. Twój umysł będzie próbował cię przekonać, że to będzie trwać wiecznie, ale tak nie jest. Drzemie w tobie siła, potrzebujesz po prostu dać swojej duszy odpocząć. Zaufaj sobie i temu, kim jesteś. Jest w tobie coś silniejszego od każdej napotkanej trudności. Jesteś w stanie się z tego wydostać. Życie niesie ze sobą wiele wyzwań, ale ty jesteś w stanie się z nimi zmierzyć. Znalazłeś się na tym świecie, ponieważ jesteś wystarczająco silny, żeby podołać wszelkim wyzwaniom, jakie napotkasz.

Ból, jaki przynosi wyczerpanie, to część rozwoju w stronę lepszego, bardziej znaczącego życia. Nie ważne, jak bardzo boli, trzymaj głowę wysoko i nie poddawaj się. Warto pamiętać o tym w najgorszych momentach. Żaden ból nie jest bezcelowy.

Każdy z nas zmierzy się ze stratą, strachem, złamanym sercem, zmęczeniem, i smutkiem.

Te sytuacje spróbują nas złamać, wypróbować nasze granice, i sprawią, że poczujemy się słabi.

Ale w ostatecznym rozrachunku, skoro twoje serce nadal bije, jesteś w stanie zmierzyć się ze wszystkim. Nie martw się na zapas tym, co zdarzy się potem. Nie masz nad tym kontroli. Masz za to teraźniejszość. Weź głęboki oddech i poświęć swoją uwagę temu, co jest teraz. Dzień po dniu, a w końcu ci się uda.

Życzę ci, kimkolwiek jesteś, aby te słowa dodały ci otuchy i przypomniały o tym, żeby się nie poddawać. Tak wielu z nas toczy tę samą walkę tuż obok ciebie. Jesteśmy w tym razem.

Artykuł został udostępniony za zgodą Thought Catalog (https://thoughtcatalog.com/mitzi-j-hernandez/2018/01/these-are-the-words-of-encouragement-you-need-when-your-soul-is-exhausted/), internetowego magazynu stworzonego, by pomóc kreatywnym duszom odkryć swój talent na swoich własnych warunkach. Edytorzy The Hearty Soul dodali nowy segment, aby zapewnić jeszcze więcej treści dla Ciebie, Czytelniku!

 

Źródło: theheartysoul.com

Tłumaczenie: Aleksandra Kotlęga

Dodaj komentarz