fbpx

Związek rolniczy wzywa Ministra Zdrowia o podjęcie działań w sprawie zatrucia obywateli glifosatem

Lider Związku Rolników Solidarni Marcin Bustowski wystosował do Ministra Zdrowia pismo w sprawie wdrożenia procedury „odtrucia polskich obywateli” na okoliczność stwierdzenia stężenia glifosatu w ich organizmie.

Jak pisze Bustowski, dysponuje on badaniami kilkudziesięciu osób na obecność tej szkodliwej substancji  i u każdego dopuszczalna norma została przekroczona co najmniej dwukrotnie…choć zdarzały się dużo wyższe przekroczenia i to zarówno u dzieci jak i u dorosłych.

Oto fragment listu

Działając w imieniu Związku Zawodowego Rolników Rzeczypospolitej „Solidarni”, zwracam się do pana z prośbą o wskazanie rozwiązań dla Polaków zatrutych glifosatem. Na przykładzie procedury szpitala we Wrocławiu wiemy, iż jedynie pacjent, który fizycznie wypije płynną substancję zawierającą glifosat może liczyć na pomoc. Obywatele, w organizmie których ta niebezpieczna substancja znalazła się w wyniku niemoralnych i podstępnych praktyk, nie mogą liczyć na pomoc

Bustowski twierdzi, że na wzór Danii należy powołać do życia Agencję Bezpieczeństwa żywności w celu ochrony zdrowia obywateli

Uważam, że mamy poważny problem z masowym struciem Polaków substancją rakotwórczą, co jest główną przyczyną wzrostu zachorowań na nowotwory – kończy przewodniczący ZZRR „Solidarni”.

 

 

Źródło: cenyrolnicze.pl

Opracowanie: DW

 

Dodaj komentarz