fbpx

Lekarz rysuje postacie z bajek i umieszcza je w opatrunkach dla dzieci

Lekarz ze szpitala dziecięcego w Akron w stanie Ohio rysuje bajkowe postacie, które wycina i nakleja na opatrunkach swoich małych pacjentów.

Dr Robert Perrypo każdej przeprowadzonej przez siebie operacji, bierze w ręce kolorowe długopisy i rysuje postaci z bajek, które nakleja na opatrunki i blizny swoich pacjentów. Pomysł okazał się bardzo trafny, rodzice są zachwyceni, a dzieci mają dużo lepsze samopoczucie w stresujących chwilach.

Po tym jak szpital udostępnił zdjęcia prac doktora, szybko obiegły one cały świat. Chirurg stał się rozpoznawany jako ten, który dba o to, aby blizny to nie była jedyna rzecz, którą dzieci będą pamiętać z pobytu w szpitalu.

Rodzice bardzo doceniają działania lekarza. Każdy pobyt ich dziecka w szpitalu wiąże się z olbrzymim stresem. A każda wizyta ich dziecka na sali operacyjnej to poza stresem po prostu olbrzymi strach.

Według rodziców, ilustracje lekarza robione dla ich dzieci naprawdę zmieniają ich szpitalne doświadczenia. Często po zabiegu lekarz od razu zajmuje się rysunkiem dla dziecka, które operował.

Parry pracuje w szpitalu od 2011 roku, według informacji podawanych przez placówkę, do 2017 roku lekarz przeprowadził ponad 10 000 operacji.

Źródło: boredpanda.com

Dodaj komentarz