fbpx

W Seulu istnieje kawiarnia, w której oprócz wypicia kawy można pogłaskać owcę

Być może słyszeliście kiedyś o kocich kawiarniach, stają się coraz bardziej popularne w rożnych zakątkach świata. Jednak „Owcza Kafejka” to już zupełnie co innego. Jedyna na świecie kawiarnia, w której można miło spędzić czas w towarzystwie owiec, znajduje się w Korei Południowej.

Nature Cafe jest jedną z najstarszych seulskich kawiarenek ze zwierzętami, w której klienci mogą pogłaskać piękne, puszyste owce, które tam mieszkają.

Kawiarnia otworzyła swoje podwoje w 2011 roku, gdy trend kawiarni ze zwierzętami zaczynał dopiero się rozwijać. Jest to jedna z atrakcji w Seulu, którą na pewno warto odwiedzić.

Jakiś czas temu, właściciele owej kawiarni zamieścili w mediach społecznościowych zdjęcia mytej owcy, które szybko rozprzestrzeniły się w sieci.

Fotografie przedstawiają jagnię podczas kąpieli. Po tym zabiegu, zwierzę zmieniło się z beżowego „brudasa”, w  śnieżnobiałą kulę.

Portal Smart Travel postanowił odnaleźć źródło zdjęć, odwiedzając jedno z najfajniejszych miejsc na tej planecie – Nature Cafe.

W 2011 roku w Seulu w Korei Południowej otwarto jedną z pierwszych w historii kawiarenek ze zwierzętami – była to, jak się zapewne domyślacie, owcza kawiarenka. Lokal podzielony jest na dwie sekcje. W jednej można napić się kawy lub wybranego napoju i spróbować kilku deserów, a w drugiej – spotkać się i pogłaskać piękne jagnięta.

Właściciel kawiarenki, Lee Kwang-ho, jest zaskoczony, że jego „owcza restauracja” przyciąga uwagę ludzi z całego świata.

– Nie wiem skąd to miejsce stało się znane światu, ale miałem gości z całego globu, przyjeżdżających zobaczyć moje owce. Pojawiali się goście z Macedonii, Arabii Saudyjskiej, Nowej Zelandii, nawet z niektórych krajów, których nie znam –  wypowiadał się właściciel kawiarni, w jednym z wywiadów w 2015 roku.

W tej chwili w owczej kawiarni mieszkają dwa jagnięta o imieniu William i Bentley.

– Zwierzęta wyglądają na szczęśliwe, dobrze nakarmione i otrzymują od wszystkich dużo miłości. Są urocze i pulchne – napisał jeden z klientów na stronie TripAdvisor.

Nature Cafe została nazwana przez portal  Smart Travel jedną „9 najsłodszych kawiarenek ze zwierzętami na świecie” i naprawdę nietrudno się domyślić dlaczego. Kawiarnia ta znajduje się również na 35. miejscu wśród 1 188 najlepszych miejsc do spożywania deserów w Seulu.

Źródło: Bored Panda

Dodaj komentarz