fbpx

Szachista Hetmana GKS Katowice pokonał mistrza świata . Wielka sensacja!!

Jan Krzysztof Duda w jednej chwili stał się sławny w całej Polsce. 22-latek sprawił sensację w turnieju szachowym, pokonując mistrza świata Magnusa Carlsena.

Do tej pory, dla wielu,  Duda był szachistą zupełnie anonimowym. Na co dzień mieszka w Krakowie, ale jest zawodnikiem klubu Wasko Hetman GKS Katowice. W środę stał się sławny w całej Polsce, za sprawą jednego zwycięstwa, o którym piszą wszystkie portale.

Szachista katowickiego klubu wziął udział w turnieju z cyklu Magnus Carlsen Invitational. Zmagania odbywają się wirtualnie, ponieważ wszelkie zawody zostały zawieszone z powodu pandemii koronawirusa. Organizatorem jest Carlsen, czyli aktualny mistrz świata.

To właśnie norweski arcymistrz był rywalem Dudy. Polak był skazywany na porażkę, jednak znany jest z tego, że zawsze gra agresywnie i interesuje go tylko zwycięstwo. Klasa przeciwnika zupełnie go nie sparaliżowała.

Pojedynek zakończył się po 43 posunięciach. Sensacyjnym zwycięzcą został Duda. Carlsena pokonał pierwszy raz w karierze.

 

Źródło: 24kato.pl

Foto: Facebook/Radosław Jedynak – Prezes Polskiego Związku Szachowego

Dodaj komentarz