fbpx

12-latek lepszy od Einsteina i Hawkinga. Chłopiec został członkiem Mensy

12-letni chłopiec z Wielkiej Brytanii został członkiem Mensy, prestiżowej organizacji zrzeszającej osoby o najwyższym ilorazie inteligencji na świecie. Jego IQ przewyższa wyniki uzyskane przez Alberta Einsteina oraz Stephena Hawkinga.

Brytyjski dziennik „The Guardian” opisał historię tego wyjątkowego młodego człowieka.

Przewyższa Einsteina i Hawkinga Rory Bidwell. 12-latek od najmłodszych lat wykazywał niezwykłe zdolności. W wieku 2 lat składał puzzle o 100 elementach. Około 8 roku życia, w ciągu pierwszych 8 tygodni izolacji z powodu pandemii, przeczytał całą serię o Harrym Potterze. W wieku 12 lat, Bidwell został przyjęty do Mensy.

Chłopiec uzyskał w teście IQ wynik wyższy niż słynny niemiecki fizyk Albert Einstein oraz brytyjski astrofizyk, twórca teorii o czarnych dziurach, Stephen Hawking. 12-latek osiągnął iloraz inteligencji równy 162, podczas gdy Einstein i Hawking mieli po 160.

Matka chłopca twierdzi, że Rory nie przygotowywał się specjalnie do testu i podejmował go z pełnym relaksem i bez stresu. W szkole Bidwell wykazuje się znakomitym zrozumieniem nauk ścisłych, osiągając poziom wiedzy porównywalny z uniwersyteckim.

O Mensie

Mensa to najstarsza i największa organizacja zrzeszająca ludzi o wysokim IQ. Została założona w 1946 roku przez brytyjskiego naukowca i prawnika Lancelota Ware’a oraz australijskiego prawnika Rolanda Berrilla. Mensa otwarta jest dla osób, które znajdują się w 2% najinteligentniejszych osób na świecie.

Mensa posiada oddziały w wielu krajach, a jej główna siedziba mieści się w hrabstwie Lincolnshire w Wielkiej Brytanii.

Organizacja liczy ponad 145 tysięcy członków z ponad 100 krajów. Przynależność do Mensy nie niesie ze sobą wyjątkowych korzyści, poza możliwością pochwalenia się tym osiągnięciem w gronie znajomych.

Źródło: theguardian.com

Dodaj komentarz