fbpx

Urodziły się zrośnięte głowami. Po operacji zobaczyły się po raz pierwszy

Udała się operacja rozdzielenia sióstr syjamskich, przeprowadzona w izraelskim szpitalu. Dziewczynki urodziły się zrośnięte głowami. Po rozdzieleniu mogły po raz pierwszy na siebie popatrzeć. Jak informuje szpital, roczne siostry są w dobrej kondycji i wracają do zdrowia.

Operacja odbyła się w Centrum Medycznym Soroka w mieście Beer-Szeba. Przygotowanie do zabiegu trwało kilka miesięcy, natomiast sama operacja trwała 12 godzin. Zaangażowanych było kilkudziesięciu ekspertów z Izraela i zagranicy.

Szpital zapewnia, że dziewczynki wracają do zdrowia. “Same jedzą i prawidłowo oddychają” – powiedział w wywiadzie dla izraelskiego Channel 12 Eldad Silberstein, szef działu chirurgii plastycznej Soroki.

Siostry dzięki operacji mogły się zobaczyć po raz pierwszy. Na nagraniach widać dzieci w szpitalach, jeszcze z opatrunkami na głowie.

Tego rodzaju operację, obejmująca separację oraz przeszczep skóry głowy, przeprowadzono w Izraelu po raz pierwszy. Na całym świecie wykonano zaledwie 20 podobnych operacji.

 

One thought on “Urodziły się zrośnięte głowami. Po operacji zobaczyły się po raz pierwszy

Dodaj komentarz